Máme za sebou 56.ročník Super Bowlu, a teda finále ligy amerického futbalu NFL. Hráči Los Angeles Rams v ňom zvíťazili nad Cincinnati Bengals. Ľudí po celom svete vo veľkej miere lákala polčasová šou. V nej sa predstavili viaceré rapové legendy. Nechýbali samozrejme ani kontroverzie.

Ak vás zaujíma, čo sa dialo na Super Bowle, či už po športovej stránke alebo počas očakávanej Halftime Show, pozrite si náš článok, v ktorom sa tomuto sviatku amerického futbalu podrobne venujeme. Nechýba súhrn hudobného a rapového diania, taktiež výber TOP reklamných spotov, ktoré sme tento rok mohli na Super Bowle vidieť.

Super Bowl spojil rapové legendy. Toto je perfektná Halftime Show!

Eminem porušil „zákaz“ (UPDATE k článku tu)

Legendárny Eminem o sebe nedal vedieť len kvalitným vystúpením, počas ktorému viacerým z nás priniesol nostalgické pocity. Dal jasne najavo, že stále patrí medzi najlepších rapperov, pričom právom je radený k absolútnej špičke histórie tohto žánru.

Upozornil ale aj tým, že porušil zákaz, ktorý jemu a každému účastníkovi podujatia liga NFL dala. Nebolo povolené pokľaknúť na znak hnutia Black Lives Matter, pričom taktiež nebolo povolené iným spôsobom prezentovať svoje politické názory.

Eminem tento zákaz ale odignoroval a urobil si po svojom. Dôvodom mala byť hlavne pocta bývalému hráčovi NFL Colinovi Kaepernickovi, ktorý bol aktivitistom proti policajnej brutalite. Taktiež posilnenie povedomia o tom, čo sa na uliciach deje, ale príliš sa o tom nehovorí.

Kaepernick prvý raz proti policajnej brutalite pokľakol v roku 2016. V priebehu uplynulých rokov sa toto gesto stalo symbolom boja proti policajnej brutalite naprieč celým svetom. Dianie vyhrotili najmä udalosti, ktoré sa v Spojených štátoch amerických stali približne pred dvoma rokmi, keď po policajnom zásahu umrel Američan tmavej pleti George Floyd.

UPDATE (15.02.2022): NFL sa vyjadrila, že Eminenovi takýto zákaz nedala! Viac v článku tu.

K policajnej brutalite sa v rámci svojho vystúpenia mohol vyjadriť prostredníctvom skladby „Alright“ aj Kendrick Lamar, ale časť textu, ktorá o tejto problematike, bola vynechaná. Bolo tak na pokyn NFL, ktorá „upravila“ lyrics aj Dr.Dre a ikonickému songu „Still D.R.E.“, kde sa objavuje veta „still not loving police“.

Snoop Dogg ako ho poznáme

O niečo úsmevnejšie sa po Super Bowle hovorilo o Snoop Doggovi. Legendárny rapper, ktorý patrí medzi najväčších svetových fanúšikov a vyznávačov marihuany, si neodpustil „posilnenie sa“ zázračnou bylinou ani pred Halftime Show. Neušlo to zraku prítomných ľudí.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

PRÍSPEVOK, KTORÝ ZDIEĽA THISIS50.COM (@THISIS50)

Ono, nebudeme si klamať. Skôr by bolo šokujúce, keby sa podobné video so Snoopom neobjavilo. Môžeme teda konštatovať, že ani Eminem a ani Snoop Dogg neostali počas uplynulého Super Bowlu nič dlžní svojej povesti.

Ak by ste si chceli pozrieť Halftime Show, ktorá za niekoľko hodín na YouTube nazbierala približne deväť miliónov views, prikladáme vám sem video. V rámci komentárov na sociálnych sieťach nám môžete dať vedieť, ktorý interpret vás najviac zaujal a prečo tomu tak bolo.

Pozri si taktiež: Na slovenskej rapovej scéne to momentálne veľmi vrie. Spísali sme tri dôvody, prečo podľa nás Rytmus nevydá disstrack na Separa. I keď, fanúšikovia by si to rozhodne želali. Viac sa dozvieš tu

Ešte viac rapu: Ak máte radi rap a komiksy z dielne Marvelu, máme niečo práve pre vás. Vedeli ste, že ikonický Method Man sa objavil v marvelovskom seriáli, ktorý nájdete na Netflixe? Podrobnosti nájdeš tu.

Photo credits: IG, Koláž Rap G

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu