Raper Vladis vydáva svoj šiesty sólový album v marci tohto roku

Vladis nám ako ochutnávku posiela singel „Lekcie“, na ktorom mu hosťuje spevák a jeho kamarát Dano Kapitán. O hudbu sa postaral Littlebeat, ktorý mu už v minulosti produkoval skladbu Babylon a klip natočil a režíroval Martin Stano.

⇒ Vladisove tričká a albumy nájdeš v predaji na TOMTO ODKAZE

Videoklip odzkadluje príbeh komplikovaného vzťahu syna s otcom, ktorý pije

Hlavnú rolu klipu stvárnil popredný slovenský herec Milan Ondrík, ktorý v minulosti pôsobil s Vladisom v hiphopovom muzikáli Príbeh ulice. Skladba „Lekcie“ hovorí o skúsenostiach, ktoré nás posúvajú dopredu.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by VLADIS⚜ (@vladis_music_team)

Ako sa o novej skladbe vyjadril sám Vladis?

„Táto skladba má pre mňa veľký význam. V roku 2019 keď som ochorel a dostal som akutnú psychózu, tak som na dva roky ostal paralizovaný. Nič také som predtým nepoznal, a že takáto psychická choroba existuje, som ani netušil. Po roku a pol, keď som bol doma zavretý a nerobil som na hudbe, ani som nepracoval, tak som si myslel, že už to je vybavené a takto to ostane navždy.

⇒ Vladisove tričká a albumy nájdeš v predaji na TOMTO ODKAZE

Trvalo to tak dlho, že už som prestaval veriť, že sa to niekedy zmení k lepšiemu. Pomocou doktora, liekov a viacerých faktorov sa postupom času môj stav zlepšoval a ja som sa naspäť začal vracať k hudbe a normálnemu životu. Vedel som, že ak raz budem tvoriť nové skladby, tak o tom napíšem. Jedna z prvých skladieb, ktorú som napísal, bola skladba ´2 roky neviditeľný´. Kde som chcel ľuďom priblížiť, čo sa mi vlastne stalo. Po tejto skúsenosti som prehodnotil viacej vecí v živote a prijal som, že život prináša nečakané zvraty a nie všetko môžeme ovplyvniť.

Vo finále ma každopádne táto skúsenosť presvedčila o tom, že čo nás nezabije, to nás posilní. A takto vznikol aj námet na skladbu ´Lekcie´. Som presvedčený, že veci, ktoré sa nám v živote stávajú sa dejú preto, aby sme boli lepšími a silnejšími a nie preto, aby sme zamindrákovane lamentovali nad tým, že život je nespravodlivý.

Verím, že vás skladba trafí…“

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu