Slovenský Hollywood je vonku vyše dva mesiace: Čím si získal kredit?

0

Album Slovenský Hollywood vyšiel približne v polovici mája, pričom už prešiel dostatočný čas na to, aby sme vedeli zhodnotiť, či sa toto CD Radikalovi podarilo alebo sa jednalo skôr o nepodarený hudobný projekt. Myslíme si, že vám je všetkým jasné, kam toto celé smeruje, ale predsa len to napíšeme: Tento album je skutočne kvalitný po všetkých stránkach.

Áno, je to náš názor, ale náš názor osamote by bol nedostačujúci na tvrdenie niečoho takého. Odpoveď dávajú ľudia, stačí si pozrieť štatistiky z videoplatformy YouTube, prípadne zo streamovacích sslužieb ako Spotify alebo Apple Music. Radikal Chef je tento rok medzi najpočúvanejšími interpretmi. Ale to samo o sebe by stále až tak nestačilo. Spýtame sa otvorene, boli ste sa pozrieť na jeden z jeho aktuálnych koncertov? Ak áno, tak pravdepodobne viete, čo napíšeme, ak nie, tak by ste mali vedieť, že Radikalove show sú ako víno. Zrejú.

Nehovoríme, že pár rokov dozadu nebol kvalitný, to rozhodne nie. Koniec koncov, aj hudobná kariéra, ako každá iná, je proces, ktorý sa vyvíja. Ale to, čo Radikal, nadnesene napísané, predvádza uplynulé mesiace, je naozaj špičkové. Tvorí, veľa aj kvalitne, venuje sa fanúšikom a jeho koncerty sú poriadny bordel. Je veľmi reálne, že sa blíži do prime time-u svojej kariéry a je to cítiť. Album SLOVENSKÝ HOLLYWOOD je toho jednoznačným dôkazom, pretože je vhodný nielen do slúchadiel, na oddych večer či na namotivovanie do posilňovne alebo do auta na dlhšiu cestu, ale taktiež aj na koncerty.

Viacero trackov sa dá koncertne posunúť ešte na úplne inú úroveň a to je naozaj vzácne zistenie. A taktiež nemenej dôležité je to, že na Radikalovi, ak ho pravidelne sledujete, cítiť veľkú chuť ísť ďalej, pracovať ďalej, vyvíjať a vymýšľať nové veci a následne ich dostať k ľuďom. Jasné, nikto nie je dokonalý a vždy sa veci dajú robiť lepšie, ale niekedy je dobré doceniť druhých, pochváliť, čo je dobré a oceniť, čoho sme svedkami.

Sme nesmierne zvedaví na albumy, ktoré prinesie zvyšok scény počas ďalších mesiacov tohto roka, pretože z toho, čo je známe, sa máme na čo tešiť a poriadne to môže zamiešať karty v počúvanosti. A potom, na konci 2021, keď už bude publikované všetko, na čo sa v tejto chvíli čaká, bude možné ešte lepším spôsobom zhodnotiť, kam CD Slovenský Hollywood zaradiť. Zatiaľ je to veľká paráda.

Foto: Radikal Chef, profil na Instagrame Radikal Chef

Komentovať

Please enter your comment!
Please enter your name here