Kto Separa sleduje, tak vie, že v roku 2020 si prešiel toľkým, čo niekto neprejde za celý život. Rok začal preňho optimisticky, dovolenkoval a dokončoval album OG. Čo nastalo potom, to je hodné námetu na film. Koronavírus mu zrušil plánované turné, rozpadol sa mu niekoľkoročný vzťah a čo bolo najhoršie, doktori mu diagnostikovali rakovinu. Našťastie, dostal sa z nej. Separ sa rozhodol, že rok 2020 zhrnie do skladby, ktorá sa stáva úprimnou spoveďou toho, čím si musel prejsť.

Už v rozhovore o živote, ktorý Separ absolvoval s Osťom, hovoril otvorene a priamo. Nebral si servítku pred ústa. To on ale nerobil nikdy. Snažil sa to, čo zažil sformulovať do textu, ktorý by mohol obohatiť aj ostatných ľudí. Musíme povedať, že skladba 2020 je úprimnou spoveďou, v ktorej Separ doslova otvára svoju dušu. Hovorí o vrcholoch aj pádoch, hovorí skrátka o všetkom bez akejkoľvek cenzúry. Dojem z celej skladby dokresľuje vizuál, ktorý prebieha v pozadí. Chvíľami je to až mrazivé. Aj taký bol rok 2020.

V skladbe sa dopočuješ o dovolenke v Thajsku, dokončovaní očakávaného albumu OG, príchode koronavírusu, rozpade vzťahu s Tinou, diagnostikovaní rakoviny, liečbe a všetkých ťažkostiach, ktoré s tým boli spojené. 2020 má neuveriteľnú emóciu a myslíme si, že každého, kto si tento track pustí, do určitej miery obohatí.

Je len a len dobré, že Separ otvorene hovorí o svojich skúsenostiach, pretože človek nikdy nevie, kto si čím prechádza a je dosť možné, že niekoho jeho hudba inšpiruje a motivuje v ťažkej životnej etape.

Foto: Separ, track 2020, YouTube.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu