Eminem je najlepší rapper histórie. Dobre, ak nie najlepší, tak rozhodne jeden z najlepších. Je to žijúca ikona, od ktorej sa každý rapový interpret môže veľa učiť. Rytmus je zas ikonou slovenského rapu a to platí, či ho už máte radi alebo nie. A teraz si predstavte, že sa tieto dve hudobné osobnosti stretnú.

Rytmus a Eminem

Rytmus je po medializovanom konflikte so Separom jemne v úzadí, pričom vo všeobecnosti sa očakáva, že tvorí novú hudbu a pracuje na nových projektoch. Tie by sa k nám mali dostať už v tomto kalendárnom roku.V tomto bode nebolo nič oficiálne potvrdené, ale nie je vylúčené, že sa čoskoro dostane zaujímavých noviniek, ktoré otrasú našou scénou. Či ich oceníte alebo nie, bude okolo nich diskusia a názor povie každý. Pretože je to jednoducho Rytmus, ktorý púta pozornosť.

Eminem zas v úvode tohto roka zažiaril na Halftime Show na Super Bowle v Spojených štátoch amerických (nastúpili proti sebe Cincinnati Bengals a Los Angeles Rams, pričom zvíťazili Rams, ak by niekto zabudol). Všetkým nám pripomenul, že 90.roky boli v hip-hope a rape elitným obdobím, pričom ho doplnili legendárne mená ako 50 Cent, Dr.Dre či Snoop Dogg. Odvtedy tiež zľahka mlčí. V jeho prípade ale treba povedať, že silné vyjadrenia či príspevky na sociálnych sieťach nie sú jeho štýlom a koniec koncov to ani nepotrebuje. Necháva za seba plne hovoriť svoje skladby a albumy. A to je viac než dosť.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Marshall Mathers (@eminem)

Stretnutie rapových ikon

Pozornejší z vás si istotne všimli, že v úvodnej časti článku nemáme nijaké vyjadrenia, fotky ani videá z tohto spomínaného stretnutia. Nie je to tým, že by sme vo vás chceli vytvoriť napätie alebo zvedavosť. Je to tým, aký je dnes v kalendári dátum. Áno, dnes je 1.apríl 2022, začal druhý kvartál tohto kalendárneho roka a zároveň je deň, počas ktorého sa nikomu nedá veriť (teda, taký istý deň, ako všetky ostatné, no nie?)

Samozrejme, Rytmus sa s Eminenom nestretol, i keď samozrejme by sme mu to dopriali. Jednak by to bol zaujímavý zážitok preňho súkromne, ako pre človeka, jednak by sa rozhodne bavili o zaujímavých témach. Či už rapových alebo ľudských. Obaja sú v rapovom priemysle niekoľko dekád a zažili veci, ktoré sú vo svojej podstate unikátne. A v neposlednom rade by to vyvolalo obrovský rozruch, pretože pre slovenský rap ako celok by to bola veľká vec.

Reálne, keby sa niekedy títo dvaja autori stretli, o čom by sa rozprávali? Obaja poznajú napríklad Tekashiho, ktorý je zaujímavou spojkou slovenského a amerického rapu. Akurát, chalani zo Slovenska, či už Rytmus, Ego, Samey, Dalyb alebo Yaksha mali so 6ix9ineom dobré vzťahy, zatiaľ čo Eminem o ňom príliš veľkú mienku nemá. Zrejme ako väčšina interpretov na druhej strane Atlantického oceánu.

Zaujímavé by bolo sledovať aj to, ako by Eminem hodnotil, keby mu Rytmus ukázal pár skladieb z aktuálneho albumu Kontrafaktu KF ako Rolls. Tak či onak, veríme, že ste sa nenechali nachytať, a že vďaka nášmu článku budete do konca dňa obozretnejší.

Photo credits: Koláž Rap G

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu