Ronald Weedman je raper pôvodom zo Záhoria. Už na prvé vypočutie nám bolo zrejmé, že znie úplne inak, ako klasická hip-hopová scéna. V jeho hudobnom štýle a rovnako tak i v jeho osobitom prejave, je cítiť veľký vplyv žánru reggae.

Svoj podiel má na tom samozrejme aj známa slovenská kapela Medial Banana. V máji vydal svoje debutové EP s názvom Lucky Chilldren a určite nechce v tvorbe hudby poľaviť. V menšom rozhovore budeme rozoberať aktuálne veci, ale aj weed, ktorý je charakteristickou značkou pre Ronalda a jeho hudbu.

,,Keď ma niekde zahliadneš, tak asi len s brčkom, haha…“

Ronald Weedman

Ronald Weedman. Každý, kto si prečíta tvoje meno po prvýkrát, tak si určite položí otázku, prečo by si niekto vybral takýto pseudonym, ktorý dáva jasne najavo, k čomu máš najbližšie. Kedy a prečo si si povedal, že toto je meno, ktoré ťa bude zastupovať v tvojej hudobnej kariére?

Tomu ver! Keď ma niekde zahliadneš, tak asi len s brčkom, haha 😀 Pfuu, je to veru už nejaký čas, zakladal som si Instagram a každé ránko som si vypúštal pred školou fínske bonečko, tak sa to nejako zlialo dokopy a na svete bol Weedman.

Neskôr prišlo reggae a s weedikom to naberalo iné obrátky, kto zažil…ten vie! A keďže celá stredná sa niesla v tomto duchu, prezývka Weedman mi prischla, stačilo ju upgradovať a tadaaaa umelecké meno bolo na svete.

Mal si teda v láske Boba Marleyho a myšlienku, ktorú predstavoval?

Samozrejme. Z tej hudby vychádza neopísateľná energia, ktorú cíti snáď každý. Si teraz predstavte, že by sa Bob v 14 rokoch nerozhodol a neopustil školu. Možno by sme reggae hudbu vôbec v takom merítku nepoznali a dnes sa tu o tom ani nerozprávali. Bol motiváciou nejedného umelca. One love ❤️❤️❤️ Šírme lásku, nie nenávisť!

Ronald Weedman

Nedávno si si dal urobiť dredy. Bol to tvoj sen alebo je to len nejaká dočasná záležitosť? 

Ten najväčší z najväčších snov. Žiadna dočasná vec, pokiaľ budem žiť a dýchať, len tak sa ich nevzdám. Keď som ešte býval u našich, mať moja by to asi nerozdýchala, haha 😀 Toľkokrát čo som som bol zbalený pred domom za kus prírody ani nehovorím…No momentálne sme už vo fáze keď je so všetkým, vrátane weedu, v rámci možnosti okej a to vám poviem, trvalo to nejaké roky!! 😀😀 Tu chcem odkázať všetkých huličom, ktorí bývajú stále s rodičmi. Aj keď to rodičia nevedia pochopiť, ver že keď nebudeš robiť p*čoviny, raz to príjmu.

Kto ťa teda najviac ovplyvnil po hudobnej stránke? Napríklad aj na Slovensku.

To je taká zaujímavosť, ja som počúval najskôr našu česko-slovenskú reggae scénu, ako zahraničnú. Vyrástol som na Medial Banana a Ridaradarovi, keby nebolo ich ľudia moji, tak veru nie som asi ani ja…😀 Začalo to všetko tým, že som ovládal ich texty a raz si zapol random beat na YT a skúšal si dávať ich sloky. Započúval som sa a vravel si: Hmmm..však to neznie tak zle! Prešli nejaké roky a s nimi aj chuť odraziť sa a začať tvoriť vlastnú tvorbu. Keď prišla možnosť robiť s Lukym (Lukie Fwd z Medial Banana) tak to bolo niečo vysnívané! Nikdy nezabudnem na ten prvý feeling v nahrávacej búdke, ten pocit vychádzal niekde z vnútra, ako keby som v ten moment vedel, že to je presne to, čo mám v živote robiť ❤️

Ronald Weedman

Ako vnímaš ľudí, ktorí odsudzujú weed, prípadne, majú ihneď na niekoho škatuľku, že to je feťák? Čo pre teba znamená weed?

Tak v prvom rade sú títo ľudia nevzdelaní a častokrát s tým nemajú ani veľa skúseností. Tiež by som mohol degradovať alkohol v jednej ruke s tabakom a neriešim kamoš… 🤔 Čiže ich nevnímam, teda aspoň sa o to snažím ✌🏽😂 Pre mňa, ako ukecaného týpka odmalička, weed predstavuje odpočinok, odreagovanie sa po náročnom pracovnom dni, switch off s knihou v ruke. Ale nemysli si, že to nezvládnem aj na koncerte!

Čo by si odkázal ľudom, ktorí majú zlú skúsenosť s užívaním weedu?

Dobrá partia, pekné nové miesta, pohybové aktivity a žiaden stress. Hlavne to neskúšaj first time napitý jak bomba o pol tretej ráno, to je des…😀😀😀

Ronald Weedman

Aký si teda typ človeka? Ako riešiš problémy? Vedel by si si predstaviť niekoho dissovať za jeho presvedčenie?

Povedal by som, že v každého očiach som iný typ človek. Ľudia, ktorí ma dobre poznajú, vedia, že som dvojmetrový blázen. Tí, ktorí ma stretnú vo výťahu, sa väčšinou zľaknú a myslia si že som vrestler. Viete ako, uhol pohľadu. Snažím sa byť ku každému úprimný, aj keď pravda bolí, treba o veciach hovoriť. Neviem či by som si vedel predstaviť niekoho dissovať, ale človek nikdy nevie, život sám ukáže….🚀 Veď celý život sa formujeme, možno aj ja raz spravím disstrack, haha 😁

Čo by si chcel dosiahnuť s tvojou hudbou? Aký pocit by si chcel vyvolať u poslucháča?

Tak v prvom rade chcem aby moja hudba mala odkaz! Mala by mať chuť presvedčiť ťa o veciach, ktoré sú častokrát zlé, ale v dnešnej dobe “normálne”. Nechcem, aby si to robil tak alebo tak, chcem len aby si sa zamyslel. Hudba sú emócie a tie sa enormne striedajú, práve preto nájdeš na mojom prvom EP mix žánrov a hlavne mojich pocitov. Chcem dosiahnuť tvoj chillout, žiaden stress, cíť sa fajn a keď som to splnil, tak napíš feedback 🙌🏻 Budem sa tešiť už teraz.

Ronald Weedman

Tvoje debutové EP s názvom Lucky Chilldren je už niekoľko mesiacov vonku. Si hrdý na tento projekt s odstupom času? Ako sa uchytil?

Tomu veer bráško! Neuveriteľný projekt, do ktorého som investoval neuveriteľne veľa času a samozrejme peniažkov. Spraviť kvalitný produkt nie je iba tak, chvalabohu mám toho najlepšieho učiteľa, a tým je Lukie Forward z Medial Banana. Týmto mu chcem určite poďakovať! J*be do mňa, keď mám nervy a nejde mi to, plus mi každú session otvára ďalšie dvere a určite to bude aj počuť. Nie sú to státisíce ani milióny, ale ľudia si to idú a som za to mrte rád ❤️🚀 Všetko je len začiatok. Stay tuned!🔥

V dnešnej dobe musíš neustále vydávať hudbu a obsah, aby si bol na očiach. Čo chystáš najbližšie?

Dnes práve vyšiel nový videoklip na track „Mr.Weedman“, takže si to určite čekni. Taktiež sa môžeš tešiť koncom septembra na nový singel s jednou talentovanou speváčkou. Môžem ti prezradiť, že sa bude jednať o trap a u obidvoch prvýkrát v kariére 🤪✌🏽

Na tvojich stories som videl, že si bol súčasťou koncertu skupiny Wakanda Vision. Vieš nám priblížiť, ako to prebiehalo?

Máme spolu track na mojom prvom EP a som extrémne rád že prišiel čas ho dať aj naživo. Spravili sme spolu takú vec že sa mi husia koža promenáduje hore dole, ako sa jej zachce a to za každým, čo ten track počujem! Je to o hlavne o ekoproblematike a prístupu k planéte, čiže enormne silná vec textovo, ak si nepočul tááák hybaj. Wakandaci sú moja druhá rodzinka, taktiež aj s Rebellions Crew. Snažíme sa robiť spoločné eventy a dostávať našu hudbu ďalej a ďalej! Hlavne sa podporovať a navzájom šíriť pozitívny odkaz medzi ľudí! To, že ženy sú k*rvy a fet je vlastne super, u nás prosím nehľadaj 🙌🏻🙌🏻🙌🏻

Ronald Weedman

Máš v pláne zúčastniť sa aj iných koncertov?

Poslednou dobou sa usilujem o rozšírenie kultúry na Záhorí, keďže momentálne bývam v Senici. Nikto si tu nepamätá žiadny poriadny lineup v klube, a to sa musí zmeniť ! Môžem vám prezradiť, že prvá akcia sa uskutoční v klube Jama, a to rovno v Senici už posledný septembrový víkend! Z toho line-upu ťa odvezú na nosidlách a z tej energie ťa vyzuje! 😎😃✌🏽 Budeme sa tešiť na vás všetkých.

Ronald Weedman IG – www.instagram.com/ronaldweedman

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu