REMINDER: Keď Ego spojil sily s Pauliem Garandom. Spomínaš si na ODDANOST?

0

Čas pokročil a my tu máme ďalší diel našej nepravidelno pravidelnej rubriky REMINDER, v ktorej sa venujeme skladbám zo slovenského a českého rapového spektra, ktoré už nie sú aktuálne, no stoja za to, aby sme si ich pripomenuli. Dnes bude reč o spolupráci dvoch skúsených rapperov, konkrétne Paulieho Garanda a Ega. Možno už tušíte, o aký track sa bude jednať.

Paulie Garand aj Ego majú za sebou viacero spoločných vecí a môžeme konštatovať, že už keď sa objavia na tracku obaja, je to naozaj kvalitné. Iné to nie je ani v prípade skladby ODDANOST, o ktorej bude reč dnes. Poďme sa preto spoločne vrátiť do záveru roka 2018, konkrétne do novembra, kedy tento song uzrel svetlo sveta na videoplatforme YouTube. Skladbu vám sem pripájame, aby vám mohla pri čítaní ďalších riadkov hrať.

Necelé tri roky do minulosti a obdobie, kedy bol aktuálny album DANK, na ktorom spolu robili český rapper Paulie Garand a jeho dlhoročný kolega, skúsený beatmaker a producent Kenny Rough. DANK sa stal veľmi populárnym albumom nielen u našich západných susedov, ale taktiež u nás, čo samo o sebe o veľa veciach svedčí. Objavilo sa tam veľa výborných trackov, pričom ODDANOST je jedným z nich. K dnešnému dňu si ju vypočulo viac ako 2 milióny ľudí a ktovie, možno po tomto texte spomínané číslo ešte o niečo porastie. Song ako je tento by si to rozhodne zaslúžil.

Hudba od Kennyho je super, Paulie Garand sa ukazuje v TOP rapovej forme a k tomu Ego, ktorý chcelý track posúva ešte o úroveň vyššie. Ako Paulie, tak aj Ego vedia, ako má vyzerať kvalitný song a toto sa im naozaj podarilo. V texte môžete nájsť taktiež veľmi veľa skvelých myšlienok, či už o priateľstve alebo vzťahoch. Požičiame si najmä túto: „A vtedy ďakujem Bohu že sa máme sme kamoši a neprijatý FaceTime voláme je náročné byť sám, kde všetci túžia po sláve byť kápo je to klam, najlepšie je to normálne. Daj mi ruku brácho, keď spolu hráme ta moja bez váhania vystrelí keď má zachytává ťa práve včas a zachráni v bláte, tak je to správne.“

Je pozitívne, že track ako tento dostal aj vizuál, bola by škoda nevyužiť potenciál. A ako sme si všimli v sekcii komentárov, tak ľudia počúvajú tento song dodnes. A my sa rozhodne nečudujeme.

Foto: Ego, Oddanost, videoklip, YouTube

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here