LD a Yzomandias: Rich Porter (Czech Republic Brexit Remix). Toto musíš počuť!

0

Yzomandias patrí dlhodobo medzi najviac aktívnych rapperov nielen v Českej republike, ale aj na Slovensku. Zakladajúci člen pardubického labelu Milion Plus tvorí sám, ale často sa objavuje na rôznych spoluprácach, ktoré ľudí bavia. Ono, koniec koncov platí formulka, hlavne v aktuálnom období, že kde sa Yzo objaví, tam je pozornosť a štatistiky. Vybudoval si pozíciu, z ktorej teraz môže vďaka svojej šikovnosti ťažiť.

V tomto prípade sa jedná o song, ktorého celý názov predstavuje LD x Yzomandias – Rich Porter (Czech Republic Brexit Remix). Skladba sa na video platforme YouTube objavila len včera, ale už teraz má viac ako 36 tisíc vzhliadnutí. To súvisí s tým, čo sme napísali v úvode, kde sa Yzo objaví, tam sú pozretia a pozornosť. Musíme ale férovo napísať, že tento song zaujme hneď na prvé počutie, pričom sa v ňom skrýva aj výpovedná hodnota, i keď samozrejme, nemusí sa to zdať všetkým.

V podstate ide o český remix britského tracku Rich Porter, ktorého autorom je LD. Na remixe sa objavuje Yzomandias, pričom pomenovanie Brexit Remix je pekná referencia na to, že Veľká Británia už nie je po Brexite súčasťou Európskej únie a teraz funguje v rámci Európy ako samostatná jednotka, i keď treba férovo napísať, že Brexit ako taký priniesol so sebou, aspoň nateraz, veľmi veľa komplikácií. Ktovie, s pribúdajúcim časom to možno bude lepšie. Teda, vzhľadom na to, že aj veľa slovenských priaznivcov rapu v tejto krajine žije, verme, že to tak naozaj bude.

A tent song je dôkazom toho, že Yzomandias sa nebojí prísť s niečím novým, vyskúšať koncept, ktorý možno nie je v našich končinách taký zaužívaný a prebádaný. Yzo sa nových vecí, respektíve málo vídaných, nikdy nebál a aj to mu v konečnom dôsledku prinieslo úspech. Na druhej strane, je to pravdepodobne tým, že vie, aká je jeho fanúšikovská základňa. Vie, čo si môže pri svojich fans dovoliť a nešiel by do niečoho, čo by mohlo znamenať ich odchod.

Foto: Yzomandias, profil na Instagrame Yzomandias 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here