Slovenský rapper Gleb bol ďalším hosťom Mareka Vagoviča v relácii NA SCÉNE. Slovenský je v tomto prípade možno nesprávne pomenovanie, pretože Gleb má ruský pôvod, i keď žije na Slovensku. Aj to je jeden z dôvodov, prečo ho aktuálne dianie kvári viac ako ostatných ľudí, ktorí žijú v našej krajine.

Konflikt, ktorý ničí oba národy

Gleb samozrejme s Marekom Vagovičom hovoril o ruskej invázii na Ukrajinu. Odsúdil to, čo sa deje, pričom uviedol, že bol šokovaný z toho, že Rusko skutočne na svojho suseda zaútočilo. Dodal aj to, že si myslí, že tento konflikt nezničí len Ukrajinu, ale aj Rusko, ktoré bude odstrihnuté od sveta, pričom Rusi alebo ľudia s ruským pôvodom ako on, musia byť terčami urážok a útokov.

⇒ Glebove CDs a merch si vieš KÚPIŤ TU

Nie každý Rus podporuje vojnu na Ukrajine, to je premisa, na ktorú sa zľahka zabúda. Detaily si môžete vypočuť v interview, ktoré je v mnohých ohľadoch obohacujúce. Ako to už býva zvykom, podrobnosti necháme na Gleba a Mareka Vagoviča, aby sme nevyspoilovali celý obsah aktuálneho dielu NA SCÉNE.

Gleb o kradnutí beatov a koronavíruse

Gleb sa vyjadril taktiež ku konfliktu medzi Separom a Rytmusom, pričom povedal, že keď už nič, aspoň si obaja konečne priznali, že sa nemajú radi. Na rapovej scéne to totiž medzi nimi vrelo už dlhšie, ale nikto to verejne neriešil. Má zaujímavý pohľad na preberanie flowov a inšpiráciu v zahraničí, opisuje, ako to sám robí. Hovorí o mnohých pokrytcoch, ktorí sa v SK rape ukázali, no dodáva, že sám by nemal problém čokoľvek doložiť.

⇒ Glebove CDs a merch si vieš KÚPIŤ TU

Okrajovo sa Gleb vracia aj ku koronavírusu a k tomu, že preňho bola predovšetkým prvá vlna absolútne ideálne obdobie na tvorbu nových projektov. Taktiež povedal, že rapperi zarábali aj keď neboli koncerty, i keď to z vyhlásení viacerých mohlo vyzerať, že slovenský rap putuje do záhuby. Tento chalan rozpráva výborne, cítiť, že má prehľad a je sčítaný. Palec hore aj pre moderátora Mareka Vagoviča, ktorý svoju pozíciu zvládol výborne.

Photo credits: Brano Gza Waclav

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu