Videli ste už film Hustle? Ak nie, mali by ste to napraviť, je to skutočná chuťovka. Ak máte radi basketbal a rap, je to jasná voľba. My sme sa na túto snímku, v ktorej hlavnej úlohe je Adam Sandler, pozreli z hudobného pohľadu. Je soundtrack tak dobrý, ako samotný film? 

Hustle ako obraz kultúry

Samozrejme, tým, že sa vo filme objavuje viacero profesionálnych basketbalistov, nemožno čakať, že herecké výkony budú na úrovni Peaky Blinders. Otvorene ale môžeme konštatovať, že chalani z ligy sa „hecli“ viac ako napríklad LeBron James v Space Jam 2 (The King je mimochodom jedným z producentov filmu Hustle). Práve fakt, že niekoľko postáv stvárnili „neherci“ dodáva Hustle autenticitu. Vyslovene pekné je, že Adam Sandler, herec a dnes už aj producent, mal vždy ambíciu vytvoriť film o basketbale. Teraz sa mu to podarilo a môže byť spokojný s tým, na čom sa spolupodieľal. Ďalší dôkaz toho, že keď tvrdo pracujete na svojich snov, skôr či neskôr sa vám splnia.

Celkovo, tento film je v istom ohľade obrazom kultúry, americkej, basketbalovej aj tej rapovej. Soundtrack k snímke je ladený do hip-hopu. Veď predsa, aký hudobný žáner je najviac popretkávaný s basketbalom samotným? Áno, je to rap. Aj na zápasoch NBA počuť predovšetkým rapové tracky, ktoré sú samozrejme doplnené o pop. A ak ste niekedy boli na streetbalovom turnaji, tak viete, že hudba hrá aj počas samotnej hry.

Trailery na film si môžete pozrieť vyššie aj nižšie. Je dostupný na streamovacej platforme Netflix. A ak Netflix nemáš, tak samozrejme taktiež existujú spôsoby, ako si túto snímku pozrieť (žmurk. žmurk). Okrem Adama Sandlera či Queen Latifah potešia aj basketbalisti ako Anthony Edwards, Trae Young, Boban Marjanovic či legendárny Julius Erving známy ako Dr. J. Nechýba ani ikonický tréner Philadelphie 76ers Doc Rivers (len mu nespomínajte Game 7, nebude nadšený).

Soundtrack pre rapových nadšencov

Dej filmu sa odohráva prevažne v americkom meste Philadelphia, k čomu sú smerované aj niektoré tracky. Aby sme nemuseli vyberať iba pár, pripájame vám sem rovno celý soundtrack Hustle, v ktorom si rozhodne prídete na svoje a stiahnuť si ho môžete na streamovacej platforme Spotify. Teda, ak máte radi rap. Ale ak rap radi nemáte, čo robíte na našej stránke? Len žartujeme, na Rap G ste vítaní všetci. A aspoň jeden song snáď upúta každého z vás.

 

Určite dávame do pozornosti „Full Effect“ od Freewaya a Young Gunz, „Philly Philly“ od Eve a Beanie Sigel či španielsku chuťovku „Partiéndonos la madre“ od Zarcorta s Kairom. Aj keď celý soundtrack nie je vyslovene rapový, do basketbalového prostredia sa jednotlivé songy vynikajúco hodia. Cítiť, že tvorcovia nenechali nič na náhodu. Ak by bolo na nás, možno by sme do mixu pridali aj nejakého toho Eminema, Jacka Harlowa či Drakea, ale samozrejme, záleží to aj od toho, aké dohody Hustle mal s kým podpísané.

Takže, keď si vypočujete tieto skladby, budete mať chuť trénovať ako Kobe Bryant, ktorý si dával tréning pred tréningom, či lietať vysoko ako basketbalista Bo Cruz vo filme Hustle, ktorého stvárnil profiesonálny basketbalista Juancho Hernangómez. Inak, je dosť zaujímavé, ako sa samotný Juancho k úlohe dostal.

Počas pandémie koronavírusu, konkrétne prvej vlny v roku 2020, keď sa takmer,všetko vo svete stoplo, doslova nemal doma čo robiť a zistil, že tvorcovia filmu Hustle hľadajú postavu do role baskebatlistu, pričom sa malo jednať o hráča, ktorý je profesionálom aj v skutočnosti. Nuž, niekedy stačí málo…

Viac rapového obsahu nájdeš na tomto odkaze.

Photo credits: IMDb

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu