Aké sú podmienky na nomináciu? Eminem ich spĺňa

Len nedávno sa svetu odhalili mená umelcov, ktorí sa dostali do širšej nominácie americkej Rock and Roll Hall of Fame, v ktorej sa nachádza množstvo známych mien vrátane Eminema. Ďalej to sú Kate Bush, Beck, Eurythmics, Duran Duran, Dolly Parton, Lionel Richie, Rage Against The Machine, A Tribe Called Quest, Carly Simon, Judas Priest, Fela Kuti, New York Dolls, Dionne Warwick, MC5, Devo a Pat Benatar.

Aby toho nebolo málo, Eminemovi sa hneď v prvom ročníku podarilo získať nomináciu po splnení jednej z podmienok, ktorá ho dovtedy delila od nominácie. Jednou z podmienok je, že umelci majú nárok na vstup do siene slávy najmenej 25 rokov po vydaní svojej prvej komerčnej nahrávky, teda albumu. Toto sa stalo v Marshallovom prípade 12. novembra 2021, pretože jeho debutový štúdiový album INFINITE oslávil 25 rokov od vydania. Album nahral a vydal ešte pred podpísaním zmluvy s labelom Aftermath Entertainment, ktorému šéfoval Dr.Dre.

Nie je to však len o dlhovekosti, komisia, ktorá udeľuje nomináciu, berie do úvahy aj celkový vplyv, význam a dôležitosť umelca k rozvoju a šíreniu rock and rollu (áno, čítate to správne).  Pravdepodobne vás zaujíma: „Čo robí RAPPER v nominácii ROCK AND ROLL Hall of Fame?”. Je pravda, že za posledných pár rokov je americká sieň slávy viac než jej názov a nevzťahuje sa len na jeden hudobný žáner. Koniec koncov, mená uvedené nižšie sú toho dôkazom:

GRANDMASTER FLASH AND THE FURIOUS FIVE – 2007

RUN DMC –  2009

BEASTIE BOYS –  2012

Public Enemy  – 2013

N.W.A – 2016

2PAC –  2017

NOTORIOUS BIG – 2020

JAY-Z –  2021

LL COOL J – 2021

Eminem – 2022?

Hlasovať môže aj verejnosť

O tom, či si Eminem zaslúži miesto v Rock’n’rollovej sieni slávy, môžete rozhodnúť aj VY, keďže hlasovanie je prístupné verejnosti. Hlasovať môžete raz denne v linku nižšie a môžete si vybrať až 5 umelcov, za ktorých môžete hlasovať. Anketa končí 29. apríla 2022.

Hlasovať môžete na tomto linku, pričom nie je potrebné prihlasovanie, stačí zadať iba mailovú adresu: https://vote.rockhall.com/en/. Vzhľadom na konkurenciu, Eminem nemal jednoduchý začiatok, keď bol v úvode hlasovania na 8. mieste. Potom to bolo už  4. miesto s viac ako 36 000 hlasmi. Včera už bol na druhom mieste tesne za Patom Benatarom. Dnes už tabuľku vedie a prvenstvo by si mal udržať až do konca. Ale! Hlasovať treba tak či tak.

eminem hof

Podstatná je však porota

Áno, fanúšikovia môžu zasiahnuť do výberu, pretože z 15 mien vyberú finálnych 5 mien, ale hlavné slovo pri celkovom výhercovi má členská základňa, ktorá má viac ako 1000 ľudí. Sú zložení z umelcov, historikov a ďalších osobností, ktorí pracujú v hudobnom priemysle. Táto „porota“ vyberie jedno meno (možno viac, každý rok sa to mení), ktoré sa zverejní v máji. Slávnostný ceremoniál by sa mal uskutočniť niekedy v jeseni.

Čítajte aj:

Eminem zotrel Tekashiho jednou vetou (Novinka)

Denné novinky o Eminemovi môžete sledovať aj na FB stránke eminemworld.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu