Challenge pokračuje: Skvelý Radikal, kvalita od Kaliho, Ego prekvapil. Rytmus sklamal

0

Hot16challenge2, výzva, v ktorej ide o to, aby interpreti na 16 riadkoch dali zo seba maximum a vyjadrili svoje pocity, naberá na obrátkach. Výzva momentálne zaplavuje internet a rapoví priaznivci si prichádzajú na svoje. Najlepšie na tom celé je, že každý, kto sa zapojí, prispeje finančnou čiastkou na boj s koronavírusom, na pomoc finančne postihnutým rodinám či napríklad útulkom. Poďme sa pozrieť, kto sa do výzvy najnovšie zapojil.

Rozbíja bary ako Arthur Shelby, veta, ktorá zaujala všetkých fanúšikov populárneho seriálu Peaky Blinders z prostredia britských mafiánskych gangov z medzivojnového obdobia. Radikal Chef potvrdil, že sa poriadne zlepšil a nabral na kvalite. Kreatívne video, podarené bars a ďalší dôkaz toho, že čas, ktorý trávi v izolácii v českej metropole v Prahe, investuje správnym spôsobom.

MC Geya buď máte radi alebo nie, zrejme tam nie je nič medzi. Ak máte čas, určite si pozrite jeho challenge z čias, keď prebiehala prvá várka Hot16, veríme, že neoľutujete. Aktuálny náklad od tohto českého rapera je prinajmenšom veľmi zaujímavý.

Zapojil sa aj Renne Dang, jeden z najznámejších členov českého labelu Blakkwood. Renne potvrdil, že sa hýbe vo svojej kariére správnym smerom a jeho bars sú zmierené naozaj v kvalitnom štýle.

Pridávame ďalšieho českého rapera, konkrétne Marpa. Kto má rad energický rap plný priam nebezpečných bars, tak toto je niečo, do čoho sa oplatí investovať vás čas. Líder Troublegangu zas a znova dokázal, že nepatrí do starého železa.

Tina prijala výzvu Majka Spirita a po svojom manželovi Separovi sa do výzvy zapojila aj ona. Musíme povedať, že sa medzi kolegami rapermi nestratí, práve naopak. Zaujala. Dodajme, že v jej krátkom videu sa objavuje aj maďarčina. A ozaj, už je vyzvaný aj Roko, takže môžeme nadnesene povedané očakávať, že čoskoro padne internet. Roko je unikát.

Kali sa okamžite dostal medzi TOP trendy na slovenskom YouTube. Poďakoval Separovi za vyzvanie a za to, že ho dostal z komfortnej zóny. Kalimu chýbajú koncerty a bavenie sa ľuďmi. Verme, že čoskoro sa opäť otvoria brány koncertov a festivalov, nech môže pokračovať v tom, čo mu tak veľmi ide.

Ktovie, či sa chalanom z Kontrafaktu len nechcelo alebo čo ich viedlo k pomerne nečakanému naplneniu výzvy. Ego nerapoval, prenechal to svojej dcére Ninke, ktorá vlastne challenge splnila zaňho. Je to škoda, pretože práve na Egov lyrický slovný samopal sme sa tešili všetci. A čo Rytmus? Nič. Rytmus sa, ako sme sa dozvedeli vďaka Separovi, rozhodol tento challenge neakceptovať.

Fanúšikovia na sociálnych sieťach začali diskutovať o tom, či sú vzťahy medzi Kontrafaktom a DMS naštrbené po posledných udalostiach s Porsche Boyom či Bitmanom. Názor nech si urobí každý sám, každopádne Hot16Challenge2 čnie nad slovenským rapom a vzťahmi, ktoré tu prebiehajú. Ozaj, Ego vyzval celú Haha Crew, tak sa možno môžeme tešiť na to, ako sa k tomu postavia Samey, Zayo a Dalyb.

Ešte sme tu nemali Smacka, ktorý sa vyjadril už pred pár dňami. Tí z vás, čo ho poznajú si jeho krátke video užijú, Smack One neostal svojej povesti nič dlžný. Jeho video je momentálne medzi trendmi na desiatom mieste, čo je pomerne vysoko. Avšak, nečudujeme sa.

Na záver ešte pripájame Doriana z Blakkwoodu. Výzva pokračuje, môžeme sa tešiť ešte na niekoľko zaujímavých mien, ktoré vás opäť potom zreportujeme. A inak, ak sa čudujete, prečo nikto zatiaľ nevyzval Dameho z DMS, i keď rapovalo viacero jeho kamarátov, ide o to, že Dame v týchto momentoch dokončuje svoj druhý sólový album, ktorý vytvára úplne sám.

Má teda nesmierne veľa práce a i keď často pomáha dobrým veciam a ľuďom v núdzi, tak tento raz sa pravdepodobne do challenge svojím rapom nezapojí, i keď finančne pomôže. Jednoducho, priorita je album a ten chce dokončiť čo najskôr. Keď sme s ním naposledy komunikovali povedal nám, že má toho tak veľa, že keby nesledoval každodenné správy, ani by nevedel, že vonku panuje pandémia koronavírusu. To zrejme hovorí samo za seba. Ale nepredbiehajme, výzva pokračuje a možno uvidíme aj Dameho.

Foto: Radikal Chef, YouTube video

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here