Pamätáte si na song „FCKNG PRBLM”, ktorý vyšiel v roku 2013? Ak nie, tak sa nemusíte obávať, práve teraz si ho pripomenieme. Jedná sa totiž o takmer zabudnutý banger, na ktorom sa stretáva vyslovene luxusná zostava interpretov. Aj keď je to „len“ cover na pôvodný song, nič to nemení na tom, že tento track si získal veľké množstvo fanúšikov.

„FCKNG PRBLM” ako 10/10 song

Vraciame sa do roku 2013, kedy bol Yaksha ešte DJ a producent, Ben Cristovao sa dostával do CZ a SK rap game, pričom chalani z H16 udávali smer slovenského rapu. Vypočujte si song „FCKNG PRBLM“, kde sa stretávajú Yaksha, Otecko, Majk Spirit, Ben Cristovao a Delik. K dnešnému dňu má na YouTube viac ako 1,4 milióna views.

Keď si vezmete, kde sa nachádzajú jednotliví chalani z tohto bangru, môžeme konštatovať, že ich kariéry nabrali naozaj zaujímavý smer. Napríklad Yaksha, chalan z Vrútok (alebo ak chcete, hlavného mesta Slovenska, ako v tomto songu zaznie), zamieril do medzinárodných vôd. Spolupracoval s Tekashim či vytvoril label FCK THEM a mohli by sme pokračovať.

Ako spomíname v úvode, ak vám je táto skladba povedomá, jedná sa o „prerábku“o piesne, ktorej autorom je ASAP Rocky. Ten sa v roku 2012 spojil pre zmenu s Kendrickom Lamarom, Drakeom a 2Chainzom.

Ak by chcel vidieť adepta na najlepší rapový klip tohto kalendárneho roka, neváhaj kliknúť na tento odkaz. Radikal Chef, Dokkeytino a LucaBrassi10x vyzerajú vo vizuáli na song „Mimo Kontroly“ ako bratia zo seriálu Peaky Blinders. 

Viac rapového obsahu nájdete na tomto odkaze.

Photo credits: YouTube.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu