Je tu ďalší týždeň a teda aj ďalšia časť našej série článkov, v ktorých sa vám snažíme priniesť skladby, ktoré by ste nemali vo svojom playliste vynechať. Je nám jasné, že sa nedá vyhovieť každému, ale séria ani zďaleka nekončí a tak ak tu nenájdete svoje obľúbené skladby, buďte trpezliví. Samozrejme, budeme radi aj za vaše tipy v komentároch.

V prvej časti sa jednalo skôr o také pomalé skladby, v druhej sme sa zase ponorili trocha aj do histórie. Dnes to bude pestrejšie, a skôr sme sa zamerali na novšie veci, ktoré hrajú v mobile napríklad aj nám. Sme naozaj radi za váš záujem a priazeň, veď prvé 2 časti si prečítalo dokopy vyše 10 – tisíc ľudí, čo nás nesmierne prekvapilo a potešilo. Nebudeme už ale veľa písať, poďme sa pozrieť na dnešných päť skladieb, ktoré sme pre vás vybrali.

4D – Zelený dym

Dnešok odštartujeme touto skladbou od formácie 4D, ktorá uzrela svetlo sveta práve v posledný deň roku 2012. Touto skladbou oznámila táto skupina svoj pripravovaný album a svojho času vtedy naozaj poriadne navnadila fanúšikov. Skladba už je síce trocha pasé, no nie jeden z nás si v tej dobe na tomto fičal dosť dlhý čas a myslím, že nie je zlé si túto vec pripomenúť, no nie?

IF – Dej mi víc

Minulý rok uzrel svetlo sveta aj album, ktorý dala dokopy dvojica Idea a Fatte. O tomto albume sme napísali aj recenziu, takže sa tu o ňom nebudem rozpisovať. Doska patrila k najväčším prekvapeniam (napríklad Refresher ju dokonca zaradil na prvé miesto čo sa týka albumov za rok 2016), a my z nej vyberáme práve vec Dej mi víc. Kritický pohľad na aktuálne dianie spolu so skvelou rapovou formou dalo von výborný album, z ktorého si môžte vybrať do svojho playlistu naozaj viacero vecí.

Pil C – Lost

Tretia dnešná skladba je Lost od Pil Ciho. Track, ktorý naštartoval raketovú kariéru tohto interpreta patrí podľa mňa aj doteraz medzi jeho najlepšie skladby. Nebýva zvykom, že sa interpret uvedie do tohto kolotoča takýmto štýlom. Skvele sadol podmaz zo skladby The Weeknd – Gone a vtedy 28 – ročný Lukáš ukázal fanúšikom zase trocha iný štýl. Táto skladba mi hraje v aute a mobile dosť často aj teraz.

H16 – Dokonalý

Koncom roka uzrel svetlo sveta aj počin od chalanov z H16, z ktorého vám dnes vyberáme track Dokonalý. Pre mňa je to jedna z najobľúbenejších skladieb z tohto albumu, aj keď na nej nie je Cigo, ktorý si myslím na albume vôbec za zvyškom nezaostal. Pravdivá a úprimná skladba si určite nájde miesto v nejednom playliste. O produkciu sa postaral výborný Grimaso.

DJ Wich – V tomto svete ft. Jakub Děkan, Moja Reč

…letím nad Európou, desí sa černochov, nestíha z gejov, nám belochom lepí fakt z kde-koho. Slovák je pod stolom nonstop, slopať ide rovno z kostola, svoj strach čo dostal od otcov, dáva do potomkov dokola…

Dnešok zakončíme ďalšou ešte pomerne novou skladbou, ktorá sa zaradila na minuloročný počin DJ Wicha. Dobrí chlapci z formácie Moja Reč patria u nás medzi najlepších MC´s, a potvrdili to opäť aj v tejto skladbe, ktorá je u mňa suverénne číslo 1 na spomínanom albume Veni, Vidi, Wich. Niekedy až neverím ako dokážu chalani vydávať takéto pravdivé slohy. Do toho samozrejme skvelý DJ Wich a výborný refrén od Jakuba Děkana. Asi krajšiu bodku sme dnešnej časti dať nemohli.

Ďakujem opäť za pozornosť, už čoskoro chystáme ďalšiu časť z tejto série + samozrejme ďalšiu časť z novej série o najzaujímavejších videoklipoch. V najbližších dňoch spustíme aj novú sekciu, v ktorej si budete môcť prezerať a hlavne nakupovať beaty, ale o tom inokedy.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu