Zlom väz: ADAM2K52, Dokkeytino, Radikal Chef, SAK10Denz, Pridenyyy a H16 tvoria zaujímavý celok

0

Album Lockdown Music od skupiny H16 je už určitý čas von, pričom chalani z tejto ikonickej skupiny pomaly, ale isto zverejňujú jednotlivé skladby aj na video platforme YouTube, aby sa k nim mohlo dostať čo najviac ľudí. Aktuálne na YT pribudla spolupráca s názvom Zlom väz, kde sa okrem H16 objavili aj ADAM2K52, Dokkeytino, Radikal Chef, SAK10Denz, Pridenyyy, pričom fanúšikovia sa v tomto prípade môžu tešiť z viac ako päť minút hudby. 

Takmer 50 tisíc pozretí (zatiaľ), množstvo pozitívnych komentárov od fanúšikov, či už na samotnom YouTube alebo na profiloch na sociálnych sieťach konkrétnych interpretov. Nečudujeme sa, Zlom väz je skutočne feat, ktorý ľudia chcú počuť. Stretáva sa na ňom naozaj pomerne veľa interpretov, veď tam máme celú H16, ktorá je doplnená o mená ADAM2K52, Dokkeytino, Radikal Chef, SAK10Denz, Pridenyyy. Môžeme hovoriť aj o kombinácii old schoolu a new schoolu alebo teda starej a novej škole. Myslíme si, že v tomto prípade ide o zaujímavý prienik, pretože zastúpenie majú nielen mladší a starší interpreti, ale aj rôzne rapové štýly, ktoré dokopy tvoria viac ako zaujímavý celok.

Nebojte sa, tento raz nejdeme skúšať analyzovať Dokkeytinovu časť textu. Každopádne, Dokkey sa opäť ukazuje vo veľmi dobrom svetle, rovnako tak Radikal Chef, ktorý má jeden z najkvalitnejších rokov svojej kariéry a to ešte nie sme ani v jeho polovici. Pridennyyy sa na trackoch neukazuje tak veľa, ako by si priali jeho priaznivci, ale ktovie, možno sa to čoskoro zmení (P.S. čakáme na remix skladby KANTE, ako dopadla anketa?). Ako píšeme, jedná sa o dobrú kombináciu, ktorú by ste možno na začiatku tracku ani nečakali, o to je to cennejšie.

Potom tu máme dvojicu SAK10DENZ a ADAM2K52, pričom treba napísať, že obaja sa snažia preraziť čo najvyššie v ponínamí slovenského či dokonca československého rapu. Nie je to jednoduché, pretože scéna sa v priebehu rokov stala naozaj nabitou a kvalitnou, preto je ich účasť na albume legendárnej H16 väčšou záležitosťou ako si možno ľudia uvedomujú. No a potom tu máme stálice z H16, ktoré nesklamali, práve naopak, ale svojimi slohami celú skladbu ešte posunuli o pár úrovní vyššie.

Toto je jeden z mála songov, ktoré majú nad päť minút. Nachádzame sa totiž už niekoľko rokov v období, kedy hrajú prím tracky, ktoré majú do troch minút, pričom niekedy sú aj „extrémne“ prípady, kde má skladba okolo dvoch minút. Taký je ale trend, pričom samozrejme, nehecujeme nikoho, aby robil nasilu dlhé songy, to sa potom podčiarkne na kvalite a to nechce nikto. V tomto prípade je to ale práve naopak, fanúšikovia by Zlom väz počúvali pokojne aj 10 minút.

A to by sme osobitne mohli písať o tom, že v Zlom väz sa nachádza veľmi veľa inšpiratívnych riadkov, ktoré by vám mohli v rôznych fázach života poslúžiť ako vhodná motivácia. Ono, niekomu sa nemusí  páčiť kombinácia toho, že sa skúsení rapperi spájajú s chalanmi, ktorí sú v prvých rokoch svojej kariéry, respektíve sú mladí a ešte toho nemajú toľko narapovaného. Ale je to prirodzený vývoj, ktorý je vítaný, predsa len, mladší sa učia od starších a tí im môžu pomôcť preraziť. Každý totiž dospeje do bodu, kedy potrebuje dostať príležitosť. Tá väčšinou príde, otázne však je, či ju využijú. To už totiž zaručené rozhodne nie je.

Foto: Majk Spirit, skladba Zlom väz, profil na IG Majk Spirit

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here