Zločinci a umelci: Spojenie Moma, Dana Kapitána a Paulieho Garanda dostáva vizuál

0

Momov album MXI zatiaľ patrí k tomu najlepšiemu, čo tento kalendárny rok ponúka po hudobnej stránke. Niet sa čo čudovať, nachádzajú sa na ňom rôzne skladby, či už textovo alebo typologicky a práve rôznorodosť z MXI robí naozaj podarené CD. Momo pomaly ale isto pridáva niektoré tracky na YouTube aj s vizuálom, pričom aktuálne sa dostal rad na song Zločinci a umelci, kde spolu s ním pôsobia aj Dano Kapitán a Paulie Garand.

Song vyšiel na YouTube začiatkom víkendu, pričom v čase vznikania tohto textu má približne 13,7 tisíca pozretí, ale nikto nepochybuje o tom, že toto číslo bude stúpať. Zaujímavosťou je, že sa objavuje na účte DJ Wicha, pričom treba uznať, že DJ Wich sa postaral na tomto songu o skutočne kvalitný beat, ktorý celú vec posúva ešte o niekoľko úrovní ďalej. Nebudeme si klamať, kombinácia, na ktorej sú spolu Momo, DJ Wich, Dano Kapitán a Paulie Garand stelesňuje to, čo sme napísali ,a teda rôznorodosť.

Myšlienka tejto skladby je vystihujúca a parádna. Momo pojednáva o tom, že najslobodnejšími ľuďmi na svete sú predovšetkým zločinci a umelci, pričom je tomu tak hlavne preto, že o svojej slobode rozhodujú vo veľkej miere sami. Samozrejme, rozdielnymi spôsobmi s rozdielnymi výstupmni. Nebudeme prezrádzať viac, aby sme vám nespoilerovali skladbu, ale môžeme konštatovať, že toto je rozhodne niečo, čo vás chytí za srdce. Ale nieže budete mať chuť sa stať zločincami, to už radšej umelcami. Nie, že by to jedni alebo druhí mali jednoduché, všetko prináša so sebou určité úskalia a platí aj to, že keď chcete niečo získať, niečo musíte obetovať a stratiť.

Cenné je aj zistenie, že skladba za približne dva dni dostala iba 11 označení „nepáči sa mi to“, čo je v tejto dobe plnej kritiky a nenávisti pozitívnym zistením. Ak sa vám náhodou stalo, že by vám ušiel Momov album MXI, tak by ste to veľmi rýchlo mali napraviť, pretože sa na ňom nachádza naozaj veľké množstvo kvalitnej hudby. Čo sa týka ostatných členov tohto songu, Paulie Garand dokazuje, že aj v roku 2021 je vo výbornej rapovej forme, Dano Kapitán zas to, že ho právom môžeme radiť medzi najlepších a DJ Wich to, že je českou DJ-skou ikonou.

Sme radi, že takéto kombinácie interpretov vznikajú, pretože majú rozhodne čo ponúknuť. Ako Momo, tak aj Paulie Garand sú na rapovej scéne, či už na Slovensku alebo v Českej republike, veľmi dlho, pričom cítiť aj na ich tvorbe a prejave, že skúseností majú na rozdávanie. A ich spoločných vecí nie je veľa, o to lepšie. Okrem toho, Dano Kapitán sa naplno etabloval medzi rapovými umelcami a svoje miesto si dokáže zastať. A koniec koncov, musí byť na tom dobre aj po ľudskej stránke, inak by si ho často striktní rappers medzi seba nepustili. To sú veci, ktoré si možno človek na prvý pohľad ani neuvedomí, ale rozhodne hrajú svoju rolu.

Foto: Momo, YouTube

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here