Ego je jednoducho Ego. V slovenskom (a vlastne aj v českom) rape málokto rozmýšľa čo i len podobným spôsobom ako tento populárny rapper. Člen legendárnej skupiny Kontrafakt je známy tým, že z času na čas zverejní myšlienku, ktorá je skutočne na zamyslenie.

A tak tomu bolo aj na prelome rokov, keď sa Egáč rozhodol, že zverejní deväť najviac lajkovaných fotografií zo svojho instagramového profilu. Na IG ho sleduje už viac ako 302 tisíc ľudí, má naozaj silnú fanúšikovskú základňu, pričom treba dodať, že je to spôsobené aj tým, že o ňu poctivo dbá a priaznivcov sa pravidelne prihovára, či už prostredníctvom príspevkov alebo IG stories. Na storkách Ego často rozoberá aj aktuálne rapové dianie, čo je na jeho profile veľmi populárny koncept.

V roku 2020 Ego publikoval svoj druhý sólový album, ktorý nesie meno Egotron. Egov rok bol teda z veľkej časti venovaný práve tomuto novému hudobnému projektu a človek by možno čakal, že najviac lajkované fotografie na jeho profile za rok 2020 budú určitým spôsobom súvisieť práve s Egotronom, ktorý uzrel svetlo sveta v druhej polovici kalendárneho roka. Nakoniec to ale tak nie je. Samozrejme, určitý súvis tam je, ale najlepšie to vystihol samotný Ego v popise výberu.

Toto je deväť najviac lajkovaných fotografií na Egovom profile v roku 2020 (zdroj: Ego profil Instagram) 

Ego do popisu napísal, že je zjavné, čo sa ľuďom, ktorí ho sledujú, respektíve tým, ktorí sledujú a reagujú na jeho príspevky, najviac páči. A on to nie je. Veľmi zaujímavá myšlienka, pričom keď sa pozrieme na fotografie, ktoré sú vo výbere, uvidíme tam Ega s rodinou, priateľmi, manželkou Petrou či napríklad svetoznámym rapperom Tekashim (alebo ak chcete 6ix9ine). Na jednej strane, nemyslíme si, že by ľudia sledovali Ega pre obsah, na ktorom sú aj iní ľudia ako on, ale na strane druhej je pekné uvedomiť si, že Ego ako človek alebo Ego ako rapper či hudobný umelec nie je len on sám, ale jeho osobnosť je tvorená aj jeho okolím. Či je to manželka, deti, blízki spolupracovníci ako Rytmus.

A to nesúvisí iba s Egom, aj ty si tvorený predovšetkým ľuďmi, ktorým venuješ svoj čas a si s nimi pravidelne. Nie nadarmo sa hovorí, že človek je formovaný predovšetkým päticou osôb, s ktorými sa stretáva najčastejšie. Každopádne, sme radi, že Egáč neostal svojej povesti nič dlžný a na prelome rokov si aj takýmto spôsobom zafilozofoval. A čo album Egotron, počúvaš ho stále alebo si dávaš pozor na to, aby sa ti v krátkom časovom intervale neprepočúval?

Foto: Ego, Egov profil na sociálnej sieti Instagram

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu