Kto je najlepší rapper spomedzi českých a slovenských interpretov? Opýtajte sa to desiatich ľudí a dostanete päť rôznych odpovedí. Možno aj viacej. A v neposlednom rade, je náročné určiť atribúty, podľa ktorých by sa toto dalo presne určiť. Koniec koncov, vždy to ostane v subjektívnom pohľade.

Existujú meradlá ako počúvanosť, predané albumy, sledovatelia, koncerty a podobne. Ako sa hovorí, čísla neklamú, ale keď sa pozrieme na tieto štatistiky, dostaneme skutočne vyrovnané hodnoty vo viacerých prípadoch. Rozhodne budú viacerí z vás s nami súhlasiť, keď napíšeme, že neoficiálnou československou rapovou jednotkou je Viktor Sheen.

Možno nie je taký extravagantný ako niektorí jeho českí kolegovia alebo nie je tak často na očiach a neskúša toľko nových trendov ako viacerí slovenskí rapperi, ale čo sa týka rapu a hudby, patrí dlhodobo medzi k úplnej špičke. Málokedy nájdete človeka, ktorý by povedal, že Viktor Sheen sa nedá počúvať. Pritom, netvrdíme, že sú všetci jeho priaznivci, ale prinajmenšom, Sheen robí rap, ktorý je dostupný veľkému spektru ľudí, a čo sa týka výpovednej hodnoty, tak jeho texty idú do väčšej hĺbky, ako by sa mohlo zdať.

Nejdeme písať, že je lepší ako Separ, lepší ako Ego, lepší ako Ektor, Yzomandias či Nik Tendo. Všetci sú svojím spôsobom najlepší v tom, čo robia a máme tu určitú špičku, z ktorej si každý priaznivec môže vybrať to, čo najlepšie sedí jemu. Podstatou je, že Viktor Sheen sa už niekoľko rokov neustále posúva vpred a z toho, čo je známe, pracuje na novom albume aj teraz. Kedy bude hotový, to presne určené nie je, ale čakanie už nebude také dlhé, ako by sa mohlo zdať. 

Preto aj píšeme, že Viktor Sheen má plné ruky práce. Stále sa totiž snaží šperkovať svoju prácu a doviesť ju k dokonalosti. To samozrejme nie je možné, ale koncept chasing the perfection je niečo, čo by si mali osvojiť prakticky všetci a všade. To je cesta k úspechu.

Sheen je známy tým, že keď sa mu úplne nepáči niečo, čo vytvorí, tak to nepoužije, i keď ľudia by si to radi vypočuli. Práve sa nachádzame v období, kedy sú už jeho priaznivci poriadne hladní po novej hudbe, preto je reálne, že už čoskoro budeme počuť od Viktora nové tracky. A nik nepochybuje o tom, že budú kvalitné

Photo credits: Viktor Sheen, profil na Instagrame

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu