Vieš kto je Vercetti? Tohto českého rappera by si si mal pamätať

0

Žijeme v dobe, kedy sa na československú rapovú scénu dostáva pomerne veľké množstvo talentovaných chlapcov a dievčat. Všetci chcú zažiariť, chcú sa stať úspešnými, jednoducho dokázať, že na to majú. Vzhľadom na to, že konkurencia je v našich končinách naozaj veľká, nie je to jednoduchá úloha. Popasovať sa s tým snaží aj český rapper Vercetti CG. Počul si už toto meno? Tak si na správnom mieste. Že netušíš, kto to je? Tiež si správne. Vďaka nám sa to môžeš dozvedieť. 

Na Instagrame ho  v tomto momente sleduje viac ako 16 tisíc ľudí a jeho posledná fotografia pojednáva o tom, že niečo chystá so známejším kolegom Nik Tendom. Český rapper Vercetti CG, ktorého meno mnohým evokuje legendárnu videohru GTA Vice City, kde bol hlavnou postavou mafián Tommy Vercetti, rozhodne má čo povedať. Čo sa jeho tvorby týka, radíme ho do new schoolu, a teda novej vlny, pričom treba povedať, že jeho rap obsahuje viacero rôznych prvkov, ktoré tvoria zaujímavý celok. Celkovo zaujímavý je aj samotný Vercetti, niekto by možno povedal, že až extravangantý. My tu nie sme od toho, aby sme súdili, každý vyznáva iný štýl. Povedzme to ale tak, že keby pôsobil v úvode tohto tisícročia, s veľkým pochopením medzi striktnou rapovou obcou by moc nepochodil. Ale je rok 2021, takže…

V roku 2020 dal o sebe vedieť dvoma hudobnými projektami. Ten prvý, Dominik VS Vercetti, obsahuje sedem skladieb a dovedna 19 minút hudby. Ten druhý sa volá Broke Club, je o niečo prepracovanejší, má skladieb osem a dokopy 23 minút hudby. Vyššie preložený track Overdose je práve z tohto hudobného počinu, pričom viacero songov je noazaj zaujímavých, odporúčame napríklad aj Neumím bejt sober, kde sa na feate objavuje interpret menom somspoko.

Väčšina z vás pravdepodobne nemá Vercettiho CG napočúvaného, ale to vôbec nevadí. Dá sa argumentovať tým, že na scéne sa jedná stále o pomerne neopozeraného interpreta. Ktovie, či to zmení rok 2021, pretože sú indície, že by to zmeniť mohol. Vercetti chce byť aktívny, chce tvoriť tracky, ktoré sa dostanú k (nielen) jeho priaznivcom a v neposlednom rade budú kvalitné.

Na jeho progres si posvietime aj v nasledujúcom období. Ak bude spolupracovať napríklad s vyššie spomínaným Nik Tendom, tak o ňom dozaista budeme počuť.

Foto: Vercetti CG, Instagramový profil Vercetti CG 

Komentovať

Please enter your comment!
Please enter your name here