TOPKAST no.9: Osťo a Majk Spirit vyspovedali Mariána Gáboríka. Aká je cesta na vrchol?

0

Niektorí to chápu dokonale, iní sa domnievajú, že robíme podcastu TOPKAST reklamu. Pravdou však je, že my propagujeme akýkoľvek druh obsahu, ktorý vás môže určitým spôsobom obohatiť, otvoriť vašu myseľ, posunúť vás ďalej. Preto sa taktiež pravidelne venujeme aj dielom, v ktorých hypeman Osťo a rapper Majk Spirit rozoberajú najôznejšie témy. A v poslednom období aj s veľmi zaujímavými hosťami. Aktuálne jedným z nich bol dnes už bývalý slovenský hokejový útočník Marián Gáborík. Teda, prakticky bývalý, ale technicky stále aktívny hráč. 

Nie, nie je to technická chyba. Marián Gáborík je na papieri stále aktívnym hokejistom, nájdete ho na súpiske úradujúceho víťaza hokejovej NHL Tampy Bay Lightning. Avšak, tam to končí. Gáborík je dlhodobo zranený a odkedy bol hráčom kanadskej Ottawy Senators, tak už do hokejového diania nezasiahne. Akurát, jeho kontrakt musí dôjsť do svojho konca. Gáborík sa vrátil na Slovensko, s partnerkou Ivanou sa im narodila dcéra, aj on sám sa venuje podcastom, veď o Boris a Brambor ste už istotne počuili, a v neposlednom rade je ideálnym zdrojom motivácie hodným vypočutia si.

TOPKAST naberá na obrátkach. Najprv sa jednalo o debaty Majka Spirita s Osťom a hovorilo sa predovšetkým o motivácii, inšpirácii, o šťastí či o ceste k úspechu. Jasné, tieto prvky sú v podcaste aj naďalej, akurát sa popri tejto dvojici objavujú aj zaujímaví hostia. V TOPKASTE sme už videli napríklad Tinu či Bekima, teraz dostal priestor Marián Gáborík. Samozrejme, nebudeme vám, ako sa hovorí, spoilovať, o čom presne sa táto trojica bavila, ale ako píšeme pravidelne, oplatí sa ich vypočuť, pretože Marián Gáborík je prototypom Slováka, ktorý svoj potenciál dokázal naplno rozvinúť aj v nabitej zahraničnej konkurencie.

Zvykne sa hovoriť, že keď sa vám podarí presadiť v New Yorku, následne môžete byť vo svojom odvetví úspešní kdekoľvek na svete. A Gáborík svojho času bol jednou z hlavných hviezd New Yorku Rangers. Dodnes naňho spomínajú ako na historickú postavu Minnesoty Wild, pričom dočkal sa aj vytúženého Stanley Cupu, ku ktorému dokráčal s Los Angeles Kings v roku 2014. Hovorí o tom, že ľudia často vidia samotný úspech, ale nevidia drinu, ktorá sa za ním skrýva. A to je nielen v športe a nielen v rape, ale prakticky v každom odvetví, ktoré sa na svete objavuje.

Je to prirodzené, každý chce byť úspešný, ale málokto je ochotný tomu obetovať naozaj veľa a pravidelne sa zdokonaľovať. Po rokoch sa však ukáže, kto k čomu ako pristúpil. Myslíme si, že toto približne hodinové počúvanie je niečo, čo vás môže obohatiť rôznymi smermi. Preto sme sa, ako píšeme vyššie, rozhodli, že vám ho týmto spôsobom priblížime aj my. Nie nadarmo sa hovorí, že inšpirácie a motivácie nie je nikdy dosť.

Ešte k tomu v takej dobe, v akej sa teraz nachádzame. Na mentálne zdravie sa vôbec neberie ohľad pritom to je veľká chyba. Môžeme na rôznych frontoch sledovať na čo všetko sa prihliada, čo všetko sa rieši, ale to, že psychika ľudí po celom svete sa sústavne zhoršuje, to akoby kompetentných ani len nezaujímalo. To už je však na inú debatu, ktorú tu a teraz nejdeme začínať. Možno niekedy inokedy.

Foto: Osťo, Marián Gáborík, Majk Spirit – TOPKAST, YouTube.com 

Komentovať

Please enter your comment!
Please enter your name here