TOP 10: Najsledovanejšie tracky, na ktorých je Pil C. Pamätáš si na JA VS CELÝ SVET?

0

Pokračujeme v našej rubrike, v ktorej rozoberáme vybraných 10 trackov daného interpreta, ktoré sú, čo sa štatistík na videoplatforme YouTube týka, najsledovanejšie. Dnes bude reč o rapperovi menom Pil C, ktorý vtrhol na SK a CZ scénu ako víchor a svoje miesto na vrchole si udržal dodnes. Asbolútne zaslúžene. Možno si už ani nepamätáš na jeden z prvých bangrov, na ktorých sa vo svojej kariére objavil. Keď sa spojil s Otisom a dal jasne najavo, že stojí proti celému svetu, všetkým bolo jasné, že tento chalan má v sebe niečo špeciálne. Niektoré skladby v tomto zozname ťa dozaista prekvapiva, poďme sa na to preto podrobne pozrieť. 

Pil C je jeden z najpočúvanejších rapperov českej a slovenskej scény uplynulých rokov. Jeho kariéra má vzostupný charakter, hýbe sa dopredu po stránke textov, hýpe sa dopredu aj stránke hudobnej. Tak by to koniec koncov malo byť. Nejdeme zdržovať, rovno začnime desiatimi najsledovanejšími skladbami, na ktorých sa k dnešnému dňu Pil C na platforme YouTube.

Nie je to práve vianočná skladba, ale ver či nie, tento track vyšiel na YouTube 25.decembra v roku 2015. Pil C a Separ, song s názvom VIDÍM JAK ICH J.BE. K dnešnému dňu si túto spoluprácu vypočulo viac ako štrnásť miliónov ľudí a už pred vyše piatimi rokmi sme si mohli uvedomiť, že kombinácia Pil C a Separ je niečo, čo je vyslovene odsúdené na úspech. Perfektná práca s rapom ako takým, vzájomné ladenie a zaujímavý videoklip, ktorý taktiež zaujal. Takto nejako vyzerá feat, o ktorom sa hovorí aj roky po tom, čo uzrie svetlo sveta. Zaujímavosťou je, že táto skladba je hraná na rôznych koncertoch a festivaloch (keď práve nie sú zrušené kvôli celosvetovej pandémii) dodnes.

Písal sa máj 2015 a Pil C bol braný v slovenskom rape za novú školu. Áno, zdá sa to už nemysliteľné, ale skutočne tohto chalana v spomínanom roku poznali iba jeho skalní priaznivci. Keď sa objavil na tracku JA VS CELÝ SVET (ku ktorému mimo iného vyšiel neskôr aj namakaný remix) po boku Otisa z legendárnej H16, bolo všetkým jasné, že na tomto rapperovi je niečo zaujímavé. K tomu prirátajme videoklip, z ktorého ide jasne volená emócia, a teda, že skutočne sú Otis aj Pil C ochotní ísť proti celému svetu. Mindset, ktorý sa môže zísť, predovšetkým v konkurenčnom boji, akým rap game v našich končinách dozaista je. A počet zhliadnutí? Viac ako 8,7 milióna. A teda, viac ako slušné.

Faded sa svojho času stal trendom slovenskej mládeže. Nebudeme hovoriť, že to tak nebolo, pretože fakty sú jednoznačné. Hudba od Special Beatza, kombo Pil C a Delik na tracku, o ktorom sa hovorí dodnes a vypočulo si ho viac ako 5,3 milióna ľudí. Tento song prišiel na YouTube koncom decembra 2014. A ver alebo nie, niektorí ľudia ho počúvajú dodnes, čomu sa moc nedá čudovať. Aj keď sa to nemusí zdať, ide z toho nevídane silná emócia.

Zápästie ako Steph (Curry). Siahame vysoko jak DeMar DeRozan. Ak si fanúšik NBA, tak tento track ti bude po vôli. Ale počuť tam aj prirovnanie k futbalistovi Jamiemu Vardymu z Leicestru City. Kombinácia, akú by si možno nečakal. Pil C v mikine, Sergei Barracuda v šiltovke Chicaga Blackhawks a track Agent 47. Veľmi podarený feat, ktorý láka ľudí dodnes. Na YouTube si ho k dnešnému dňu pustilo viac ako päť miliónov ľudí a dodajme, že vyšiel v septembri 2016.

Viac ako 4,7 milióna pozretí. Silent Hill, skladba, ktorá je jednou z najlepších v doterajšej kariére Pil C-ho. Objavuje sa na nej aj talentovaný Čech Calin, ale podstatnú časť zaobstaral Lukáš. Text prepracovaný do detailov, ktorý ide do skutočnej hĺbky, množstvo referencií na históriu a celkovo skladba, ktorú ľudia rozoberajú bez diskusie až dodnes. Silent Hill bol zároveň jednou z TOP motivácií Pil C-ho, aby sa pustil do tvorby albumu V Rádiu Hral Elán Keď Umrel Tupac. Silent Hill sa stal vlajkovou loďou počas tohto projektu, písalo sa leto roka 2017. Skutočne, toľko silných myšlienok v jednom texte budeš hľadať na inom mieste len naozaj veľmi ťažko.

Lejeme si na vlasty ten peroxid. Pil C v marci 2015 zrejme netušil, že v priebehu svojej kariéry vydá ešte minimálne aj Peroxid 2 a Peroxid 3. Už tu zľahka načrtol vtedajšiu politickú situáciu v našej krajine a jasne naznačil, že sa tejto problematike rozumie a nemá problém o nej aj rapovať. Hudba od Special Beatza a track, ktorý si k dnešnému dňu prostredníctvom YouTube vypočulo viac ako 4,4 milióna ľudí. Pil C je prototypom rappera, ktorý sa k tejto problematike vyjadruje a zároveň jej rozumie, a teda, nerobí to len preto, aby mal pozretia v danom čase. Je to cítiť. Keď sa pozrieme na to, čo sa po politickej stránke deje v našej krajine, vyslovene si to pýta Peroxid 4. Budeme ho počuť v roku 2021? Je to veľmi reálne.

Idem si vác ako hociktorý z vás ako máloktorý z vás, lebo… Pil C na albume MMXV od DMS, kde sa na tracku IDEM C objavujú po jeho boku Separ a Dame. Táto spolupráca je vynikajúca a možno je škoda, že sa nikdy nedočkala videoklipu (chalani, mohli by ste to pushnúť, no nie?). Na verejnosť sa tento track dostal v roku 2015 a dodnes si ho vypočulo na YT viac ako 4,4 milióna ľudí. Objavuje sa tam vyslovene parádny flow, ktorý zaujme na prvé počutie a celkovo, spolupráca Pil C-ho a DMS sa ukázala byť ako niečo, čo ľudia chcú.

Ak si sa niekedy rozišiel alebo sklamal v láske a si fanúšikom rapu, tak je veľká pravdepodobnosť, že si si pomocou tejto skladby skúšal, obrazne povedané, vyrvať srdce z hrude. Pompeje sú Pil C-ho spoveď o zlomenom srdci, o sklamaní v láske a o silných citoch. Tento track sa stal z nášho pohľadu nesmrtreľným a svoju cieľovku si nájde vždy. Zhliadnutia? Viac ako 3,9 milióna. Pompeje boli pochované popolom zo sopky, množstvo vzťahov je pochovaných najrôznejšími faktormi a prvkami. Láska teší, ale zároveň bolí, a práve to ti dopodrobna vysvetlí aj táto pieseň. V istom ohľade sa voľným pokračovaním Pompejí stal Hawaii, ktorý uzrel svetlo sveta v minulom kalendárnom roku, pričom do kategórie týchto songov môžeme zaradiť aj skladbu Apatia z roku 2017.

Pil C a beat od DJ Wicha. To nemohlo dopadnúť zle. A ani nedopadlo. Epos je veľmi hlboký track, ktorý sa ti dostane pod kožu. A to je jedným z jeho cieľov. Písal sa rok 2015 a Pil C o sebe dával stále viac a viac vedieť, táto skladba k tomu len a len prispela. Na platforme YouTube ju počulo k dnešnému dňu niečo málo nad 3,3 milióna ľudí a musíme povedať, že by si možno aj zaslúžila vyššie číslo. Ak si ju náhodou ešte nepočul, mal by si to rýchlo zmeniť. Oplatí sa. Samozrejme, ak sa chceš zamyslieť nad určitými vecami. Pretože jedno je isté, keď si toto pustíš, donúti ťa to myslieť, myslieť a ešte raz myslieť.

Nebude náhoda, že TOP desiatku otvára aj uzatvára skladba, na ktorej spolu spolupracovali Pil C a Separ. DOTOKEDYDAL, o ktorú sa produkčne postaral BIGHORSE, je bangrom. Tohto tracku sme sa dočkali v lete 2016 a vypočulo si ho bez mála tri milióny ľudí, ale predovšetkým naživo sa jedná o song, ktorý skrátka chceš počuť. Ide z neho sebavedomie, zľahka motivačný mood a celkovo mindset, ktorý ťa núti k tomu, aby si zo seba dostal to najlepšie. Zatiaľ sme sa nedočkali skladby, na ktorej by boli obaja Pil C aj Separ a nebola by kvalitná po všetkých stránkach. A všetko nasvedčuje tomu, že sa niečoho takého ani nedočkáme. Preto je veľmi dobré, že si títo dvaja po rokoch našli k sebe cestu a opäť začali tvoriť aj spoločne.

Tak to by sme mali. Pil C možno nie je na scéne tak dlho ako Ego, Rytmus, Kali, Separ či Majk Spirit, ale dodnes je autorom alebo spoluautorom mnohých trackov, ktoré sa zaradili v uplynulých rokoch medzi najpočúvanejšie. A vzhľadom na to, že je aktívny a posúva sa po všetkých stránkach dopredu, nebude prekvapením, ak sa aj v tomto kalendárnom roku od neho dočkáme songu, o ktorom sa bude hovoriť poriadne dlho.

Foto: Pil C, profil na Instagrame Pil C 

 

Komentovať

Please enter your comment!
Please enter your name here