Tento rok je na rap poriadne bohatý, pričom stále sú pred nami viac než štyri mesiace. Počas nich sa dočkáme viacerých očakávaných hudobných projektov. Jedným z interpretov, ktorí by mali publikovať nové CD je aj Strapo. My sme sa rozhodli obzrieť za jeho zatiaľ posledným albumom.

Strapo a Poschodie13.

Doposiaľ posledný Strapov album nesie názov Poschod13., a teda, trináste poschodie. Jedná sa o CD, ktoré uzrelo svetlo sveta v roku 2018. Strapo si vždy razil vlastnú cestu, pričom iné to nebolo ani na Poschod13. Album obsahuje 16 skladieb s celkovou minutážou 59 minút a 32 sekúnd. V súčasnosti sme svedkami kratších projektov s menším počtom trackov, no pevne veríme, že v Strapovom prípade nastane výnimka aj na jeho chystanom CD.

Momentálne čakáme na Strapov album, ktorý by mal dať po štyroch rokoch o sebe výrazne vedieť hudobným spôsobom. Bude sa jednať o jeho štvrtý sólový projekt, pričom s každým doterajším sa posúval dopredu. Ako ľudsky, tak lyricky, rovnako tak hudobne. Strapo je človek, ktorý do svojej hudby vo veľkej miere premieta, čo zažíva, a teda, čím je zrelší a starší, tým sa menia aj témy, ktorým sa venuje. A keď sa zamierate na jeho frázovanie, je jedna báseň. Skutočne, tento chalan sa hrá so slovenčinou ako málokto.

Uvedomelý a spoločenský rap

U Strapa sme si zvykli, že sa venuje nielen tomu, čo žije, ale aj spoločenským témam, ktoré žijeme všetci. Nemá problém skritizovať kohokoľvek, aj svojich kolegov. Chváli, čo je dobré a poukazuje na to, čo treba zlepšiť. Kritické myslenie mu nikdy nechýbalo a ani nechýba.

V jeho tvorbe je veľké množstvo referencií, a teda, keď počúvate pozorne, zistíte, že sa uňho v skladbách nachádza naozaj poriadne veľa informácií. Tie sú neraz skryté.Strapov doposiaľ posledný album bol výborný. Dodnes funguje ako celok, nájdete na ňom skladby, ktoré majú v sebe pozitívnejší aj negatívnejší vibe. Strapo ide do poriadnej hĺbky, pričom po viacerých songoch ostanete sedieť a zamýšľať sa nad tým, o čom rapoval.

Nájdete tam bangre ako „Nobóže“ či „Poschod13″, nesmierne hlboké skladby ako „Zlý“ či „Bol Som Tam“, ale aj spolupráce, aké už nikdy nevzniknú – tu hovoríme samozrejme o songu „Taksi pekný“, kde Strapa dopĺňajú Separ a Moloch.

Ak máte tento album napočúvaný, neurobíte chybu, ak si ho dnes pripomeniete. Ak náhodou o Poschod13. nemáte prehľad, zmeňte to. Strapove nové CD sa totiž blíži a priestor obzerať sa do minulosti už nebude.

Viac rapového obsahu nájdete na tomto odkaze.

Photo credits: Instagram/Strapo

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu