Mladý český rapper STEIN27 o sebe opäť dáva vedieť a znovu je to vo veľkom štýle. Na YouTube sa dostal track s názvom Mollywood, ktorý má nielen zaujímavý text, ale aj vizuál. Nepoďme o tom zbytočne diskutovať, poďme si túto skladbu rovno predstaviť. Dodajme, že STEIN27 je súčasťou zoskupenia rychlí kluci, ktoré o sebe dáva vedieť stále výraznejším spôsobom. 

Mollywood je prototypom moderného tracku českého rapu. O rap sa postaral STEIN27, o hudbu Paryobeats, o mix a master D.Kop a o vizuál v tomto prípade Ladislav “Lu” Jambor. Myslíme si, že vzhľadom na to, že sa nachádzame v roku 2021, tak toto je smer, ktorým sa rap ako žáner uberá.

Nemusí to byť všetkým po vôli, samozrejme aj rap má rôzne variácie, ale faktom je, aj čo sa štatistík týka, že práve tieto druhy skladieb sa tešia veľkej obľube. Sú prepracované a cítiť v nich emóciu. Kvalita a cítenie to sú veľmi dôležité piliere súčasného rapu.

Spomínané zoskupenie rychlí kluci patrí medzi divízie MIKE ROFT Records. STEIN27 napreduje, pracuje na sebe, tvorí novú hudbu a je aktívny. Ako sme už naznačili, fanúšikmi jeho práce nie sú všetci, ale treba si uvedomiť, že tento chalan patrí medzi new wave, a teda medzi novú vlnu, preto treba rátať s tým, že práve zástancovia tradičnejšieho rapu, či už na Slovensku alebo v Českej republike, nebudú túto odnož rapu počúvať.

Ale to neznamená, že sa nejedná o kvalitu. Práve naopak. STEIN27 si dáva pozor na rôzne detaily, zmiešava moderné hudobné prvky a ako píšeme, dáva do svojich skladieb emóciu. V jeho hlase emóciu cítiť vždy a v jeho trackoch môže prakticky každý nájsť niečo, čo si môže zobrať a využiť aj vo svojom živote. I keď nemusíte byť zástancami rapu, ktorý nie je práve optimisticky naladený. Koniec koncov, emócie nie sú len šťastné alebo smutné, väčšinou sa jedná o mix.

Môžeme polemizovať o tom, či sa už STEIN27 nachádza medzi rappermi, ktorých pozná dostatočné množstvo priaznivcov na Slovensku či v Českej republike, ale pravdepodobne zlyháme na tom, čo znamená dostatočné. Ako je známe, má svoju cieľovú kategóriu, ktorá sa pravidelne rozrastá a to je trend, ktorý budeme sledovať aj v nasledujúcom období. Do najlepšje fázy svojej kariéry sa totiž STEIN27 ešte len dostane.

Foto: STEIN27, profil na Instagrame STEIN27

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu