Sme späť s rubrikou Reminder, aj keď to istý čas trvalo. Prinášame vám však poriadne štipľavú časť, ktorej obsahom je spolupráca, akej sa už nikdy nedočkáme. Jasné, nikdy nehovorte, nikdy, ale v tomto prípade ho zrejme povedať môžeme. Ideme si totiž pripomenúť song „Gojira“. Znalci už veľmi dobre vedia, čo bude nasledovať.

Reminder skladby, ktorá už nevznikne

Rovno sme vám track „Gojira“ pripojili na úvod článku, nech sa poriadne naladíte. Píše sa rok 2017 a vychádza Separov album Pancier. S odstupom času sa aspoň na moment zamyslite nad tým, aký legendárny hudobný projekt to bol. Separ vďaka Pancieru zlomil niekoľko rekordov a aj posledných neprajníkov presvedčil o tom, že s ním treba počítať.

Skladba „Gojira“ zas z celého CD rozhodne patrila medzi najzaujímavejšie. Jednak tým, že sa na nej neobjavuje len Separ, ale aj Rytmus a P.A.T. O beat sa zas postaral Deryck, ktorý patrí medzi producentské stálice. Song je banger, všetci traja sa parádne dopĺňajú. Možno je škoda, že predovšetkým kombináciu Separa a Rytmusa už nikdy na jednej skladbe neuvidíme.

Ale ak chcete vidieť DMS na ich HUHU Tour, tak si lístky môžete zakúpiť tu 

„Gojira“ zaujala aj tým, že dostala prepracovaný videoklip. Až neslovenský level kvality, režisérom bol Michal Nemtuda, producentom Adrian Kutný, pričom o kameru sa postarala dvojica Michal Nemtuda a Boris Beharka. Dodajme, že pozíciu ostriča zastával na tomto projekte Martin Ščepko.

Prečo už Separ s Rytmusom nebude tvoriť?

Okej, ak náhodou neviete, prečo sú Separ a Rytmus rozhádaní, tak si to poďme v krátkosti pripomenúť. I keď, jedným dychom treba dodať, že, ak neviete, čo sa medzi týmito dvoma stalo, tak ste zrejme na náš portál zablúdili.

Tu si ešte môžete prečítať článok: Separ otvorene hovorí o definitívnom konci priateľstva s Rytmusom. A už poďme ďalej.

⇒ Album DMS HUHU si aj spolu s merchom vieš KÚPIŤ TU

Nie len tak hocijaký track

To, že sa nejedná o všednú skladbu, ale o prepracovný banger, potvrdzuje aj video zo zákulisia natáčania. Poďte si ho po rokoch vychutnať. Možno zistíte, na aké všetky súvislosti ste zabudli.

Vo videoklipe sa objavujú aj mená ako Yzomandias, Lvcas Dope, Osťo, Attila Végh, Smart či Dame. Skrátka, myslelo sa na všetko a zapojených bolo množstvo zvučných mien. Treba si uvedomiť, že sa jedná o rok 2017, Separ stúpal k výšinam, P.A.T. bol nesmierne v kurze, pričom Rytmus z pozície krstného otca slúžil ostatným ako vzor, motivácia, či možno aj rival.

Zaujímavá je aj táto Rytmusova veta: „V Hant Aréne bolo na mňa brácho päťtisíc, smutnučký ostal z toho nie jeden kok.tek,“. Neskôr, na albume Prepáčte, v skladbe „Kardio“ (v roku 2018) Separ poskytol takúto referenciu: „Na turné bolo na mňa, brácho 16 000, smutnučký ostal z toho nejeden kok.tek.“ S odstupom času, ktovie, či si už vtedy aspoň zľahka Separ s Rytmusom neliezli na nervy. Nejdeme ale polemizovať.

⇒ Album KF JAKO ROLLS aj s merchom nájdeš v predaji TU

Nič to ale nemení na tom, že rozoberaný song „Gojira“ vám po prečítaní tohto textu bude nejaký ten čas hrať v hlavách. A keby nie, tak si pre istotu zopakujte päťkrát tento výrok: „Yeuuu, aby ťa trafil šľak, je to tlak, na otlak, nemám strach, nerumázgaj ty fejker! Strieľam tak, jako prak, rýchly hák, jako had, pôjdeš sr.ť, my nehráme žiadny playback.“ Nemáte zač.

 Photo credits: Gojira

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu