Ego sa hrá so slovenským jazykom a s rapom v našich končinách ako málokto. V jeho skladbách už dlhé roky môžeme nachádzať prvky, o ktoré sa niektorí jeho kolegovia ani len nepokúšajú. Prototyp toho, čo tento rapper z Kontrafaktu dokáže, predstavuje aj song „A JA“ z roku 2017.

Ego a písmeno „A“

Vraciame sa do obdobia roku 2017, kedy Egáč vydal svoj premiérový sólový album. Tento hudobný projekt niesol názov Precedens a skutočne precedensom vo viacerých ohľadoch bol. Objavili sa tam viaceré zaujímavé skladby, spolupráce či techniky, pričom jeden z najpútavejších songov je skladba „A JA“.

Dôvodom je prostý, Ego totiž pracoval v tejto piesni iba so slovami, kde sa objavuje samohláska „A“. Inú tam nenájdete, pričom skúste povedať čo i len pár viet bez toho, aby ste použili „e,i,o,u“. Nie je to vôbec jednoduché, no nie?

„A JA“ pojednáva o príbehu Egovej mamy, pričom výpovedná hodnota tohto songu je silnejšia, ako by sa na prvé počutie mohlo zdať. Sú tam totiž nielen story a emócia, ale aj spomínaná technika a ohýbanie slovenčiny.

Ego neustále dokazuje, že ho rap samotný a náš jazyk fascinujú, preto sa s nimi hrá a ide do polôh, ktoré sú nevídané. Táto skladba je naozaj prepracovaná a vyžaduje skill. Dodajme, že o song sa produkčne postaral Aceman.

Toto vás bude zaujímať: Leto je za nami a začína jeseň. Dali sme pre teba dokopy rapový playlist na najbližšie mesiace. Songy, ktorí ti pomôžu zvládnuť nižšie teploty a kratšie dni. Nechýbajú mená zo Slovenska či z Českej republiky. Viac sa dozviete na tomto odkaze.

Viac rapového obsahu nájdete na tomto odkaze.

Photo credits: Instagram/Ego

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu