Skladba, ktorá ovládla trendy: Separ spojil sily s mladou rapperkou. Nastáva nová éra?

0

Existujú spolupráce, ktoré majú okamžite veľmi veľa sledovanosti. Potom sú tu také, o ktorých nadnesene povedané, ani neviete, že vznikli. Feat, o ktorom teraz bude reč, patrí rozhodne do prvej kategórie. Malá rapperka LIL ASH totiž najnovšie spojila sily s ťažkou váhou československého rapu Separom. Kombinácia, ktorú by možno čakal málokto, ale keď sa na to pozrieme z viacerých strán, dáva to veľký zmysel.

LIL ASH má osem rokov, pričom dala o sebe vedieť v uplynulých mesiacoch, keď sa na povrch dostalo pár jej trackov, ktoré mali veľmi vysoké čísla, pretože sa nestáva často, aby osoba s jednociferným vekom rapovala o rôznych témach. Niekomu sa to môže zdať robené nasilu, niekomu nevhodné, ale žijeme v dobe, v ktorej rozhodujú čísla, a je objektívne napísať, že LIL ASH má lepšie štatistiky ako značná časť jej starších konkurentov v odvetví. Samozrejme, veríme, že ju to predovšetkým baví. Ak to tak je a bude v rape pokračovať dlhodobo, tak môže v budúcnosti ťažiť z toho, že začala s kariérou veľmi skoro. Častokrát to ale detské hviezdy majú šťažené, pretože vyrovnať sa s popularitou v mladom veku je pomerne komplikovaná záležitosť.

LIL ASH zatiaľ pôsobí, že tlak zvláda. Separova sloha je zostrojená veľmi kvalitným spôsobom, je vo veľkej miere o jeho rapovej kolegyni, pričom člen DMS hovorí o tom, že môže byť jej veľkým plusom, že rapuje od ôsmich rokov, čo je naozaj málo vídané. A dodáva, že prakticky konzistencia je to, čo neskôr rozhodne o tom, či bude úspešná alebo nie. Tento track si za pár dní vypočulo viac ako 200 tisíc ľudí a očakáva sa, že číslo bude ešte rásť. Okrem toho, spolupráca LIL ASH a Separa je aktuálne druhá v slovenských trendoch na YouTube. Je to skrátka feat, na ktorý, keď ho vidíte, tak naň kliknete, pretože ste vyslovene zvedaví, čo sa v skladbe skrýva. Po marketingovej stránke sa jedná o nesmierne zaujímavý produkt.

Dodajme, že o beat sa v tomto prípade postaral producent menom DANNY. Keby sa na skladbu pozrieme kritickým hudobným okom, objektívne treba napísať, že v dobe, kedy sú hlasy upravované rôznymi technickými prvkami, nejde z tohto tracku vibe, že by na ňom spolupracovalo osemročné dieťa. Track je dozaista počúvateľný a nachádza sa v ňom viacero myšlienok, ktoré si môžu osvojiť ľudia v každom veku. Záber tohto songu je naozaj široký a ktovie, možno v konečnom dôsledku pritiahne k rapu, pomaly ale isto, novú generáciu poslucháčov. Ako zvykneme písať často, vývoj nezastavíte, i keď by sa o to niektorí chceli pokúsiť.

LIL ASH dokázala, že o nej budeme v nasledujúcom období počuť viac a viac, a že to, čo robí, ju baví. Separ zas ukázal, že v tomto roku chce byť naozaj aktívny, pričom málokto zrejme čakal, že sa objaví na spolupráci ako je táto. A ako napísal na svojom profile na sociálnej sieti Instagram, čoskoro budeme svedkami prvého songu z pripravovaného albumu DMS HUHU, ktorý by mal uzrieť svetlo sveta v tomto kalendárnom roku. Jedno je isté, máme sa na čo tešiť.

Foto: Separ, Lil Ash – Generácia, profil na Instagrame Separ

Komentovať

Please enter your comment!
Please enter your name here