Sima s novým songom. Pustila sa v ňom opäť do chlapov?

0

Sima je na slovenskej hiphopovej scéne jednou z mála raperiek, ktorej sa podarilo preraziť a zaujať. Nedávno uviedla svoju novú skladbu Flirt. Majú sa chlapi opäť báť tvrdých slov a kritiky? Či si dala spevačka od hejtov trocha pauzu?

V roku 2017 vyšiel Sime album s názvom Femina. Piesne ako Bež preč, Femina, Ex, S tebou aj bez teba alebo song Princíp vzájomnosti, na ktorom spolupracovala s Egom ju okamžite vystrelil do povedomia mnohých mladých dievčat a žien. Je aj bola totiž z jednou mála ženských raperiek, ktorým sa na Slovensku podarilo presadiť. So slovami jej skladieb sa stotožňovali mnohé príslušníčky nežného pohlavia, ktoré v piesňach nachádzali paralely s vlastným životom a situáciami, ktoré zažívali.

O rok neskôr Sima upútala pozornosť s albumom Podľa seba. Jej skladby by sa v ňom dali rozdeliť do niekoľko kategórií. V tej prvej sú songy motivačné ako napríklad Dýcha, či Kabrio. Sima sa prihovára mladým babám a snaží sa im dodať sebavedomie. Potom je tu song Spolu, ktorý ospevuje láska a vzťah dvoch mladých ľudí alebo skladby Pre teba a Ja a moje ženy, kde sa zdôrazňuje dôležitosť priateľstva.

View this post on Instagram

Začnem asi trochu netradične. Bola som nominovaná v 2 kategóriách Hudobných cien @e2sk za rok 2018 … hlasovalo sa na webe Europy2 a ja som to ani nezdielala. Nie preto, že by som to podceňovala, ale preto, lebo som vás s tým nechcela “otravovať”. Ale vy ste zbombili Hudobné ceny. Hlasovali ste aj keď som vás s tým nespamovala? A o to viac som bola prekvapená, keď som sa dozvedela, že som vyhrala v obidvoch kategóriách: ? “Najlepšia speváčka roka” ? “Najlepší domáci song” (Nevolaj mi feat. @dezertkalimusic) Chcem sa vám všetkým poďakovať za vašu podporu, tieto 2 ceny mi budú zdobiť štúdio v ktorom už pracujem na ďalšom albume ? chcem ešte aby ste vedeli, že moja najväčšia cena ste vy všetci… VY, čo počúvate moju hudbu… VY, čo máte môj album či merch. VY, čo chodíte na koncerty a z každého jedného koncertu si odnesiem tie najkrajšie spomienky. VY, čo sledujete moju tvorbu, môj život a zaujímate sa o moju osobu ?? ĎAKUJEM, že mám vašu podporu a môžem naplno robiť čo ma baví a napĺňa ?? ĎAKUJEM, mám tých najlepších fanúšikov, akých si môže interpret, umelec priať ??❤️

A post shared by SIMA (@simonahegerova) on

Typické kontroverzné songy z pohľadu mužov boli songy Anonym mood alebo Klasicky, kde sa Sima ostro púšťa do hejterov a záletníkov. A čerešničkou na torte boli skladby Posledná, ktorú naspievala s Egom alebo Nevolaj mi, pri ktorej spolupracovala s Kalim.

Na leto vypustila Sima do sveta song Flirt, v ktorom spieva o začínajúcom vzťahu dvoch mladých ľudí, ktorý je plný otázok. Bude z toho niečo vážnejšie, alebo to je len letný flirt, ktorý sa po prázdninách skonči? Oplatí sa takúto situáciu riešiť otázkami alebo je najlepšie nepýtať sa a užívať si vášeň a pohodu, ktorá medzi zaľúbencami panuje?

Song Flirt je typický letný song, ktorý si zaľúbený párik, v prípade, že to chalanisko svojej drahej dovolí, pustí pri západe slnka pri jazde autom s otvorenými oknami. Mne osobne troška pripomína populárny song Spolu, ktorý bol aj v druhom albume príjemnou zmenou oproti kontroverzným hejterským songom.

Zaujímavý je aj videoklip. Všeobecne sa dá povedať, že Simine videoklipy boli vždy nadpriemerné zaujímavo spracované a pri každom z nich bolo vidieť, že si na nich dala raperka poriadne záležať. Každá pieseň nesie určitý príbeh, ktorý je rovnako spracovaný aj v klipe.

Uvidíme aké piesne, aké témy a aké videoklipy prídu s tretím albumom, ktorý Sima v týchto dňoch intenzívne chystá. Na svojom instagramovom účte totiž ohlásila pauzu, ktorá je zapríčinená práve prípravou nového albumu. Skladba Flirt je teda akousi rozlúčkovou skladbou a my odporúčame vypočuť si ju.

View this post on Instagram

Viacero z vás sa ma v directe pyta, že čo je to so mnou keď sa na instagrame moc nehlásim, že či som vnútorne okej a taaak… Prepáčte za tú menšiu odmlku na sociálnych sieťach, nedávam už takmer žiadne stories, snažím sa vám dať aspoň raz za 2-3 dni vedieť že žijem?, ale mám toho toľko teraz, že v noci keď prídem domov ľahnem do postele a spím, čiže ani nočné livestreamy, ktoré som dávala takmer každú noc teraz nejak nestíham ? riešila som kopu vecí ohľadom novej skladby a klipu, konečne to mám hotové, do toho ešte 1000 osobných vecí, veď to poznáte – keď máte toho veľa, musí prísť ešte niečo ďalšie, čo vám sadne na ramená, aby vás ten hore otestoval v tom, že aj to zvládnete ????‍♀️ ale nesťažujem si, VŠETKO JE VZDY TAK, AKO MÁ BYŤ a ja som šťastná, že mám denno-denne čo robiť ? táto fotka je z natáčania nového klipu k novej skladbízzze, ktorej pracovný názov bol “Tak ako?!” no nakoniec vám prezradím, že jej finálny názov bude #FLIRT ? touto skladbou sa s vami na pár mesiacov rozlúčim, keďže celé leto budem zatvorená v štúdiu a budem intenzívne pracovať na novom albume… no dúfam že sa vám táto “rozlúčková” skladba bude páčiť ?? pretože potom už budete musieť len čakať na nový album ?☺️ a samozrejme sa budeme celé leto vidieť vo veľa veľa mestách, takze sa tesim na každého s kým sa vidím na koncertoch ❤️ Foto by @mariazavodska_photography

A post shared by SIMA (@simonahegerova) on

Dievčatám a ženám sa bude páčiť určite, pre/tože sa pri jej počúvaní sa mnohé z nich zase raz nájdu. A chlapi? Tí to budú musieť asi zase raz len prekusnuť, keďže mnohí z nich Siminej tvorbe stále nemôžu prísť na chuť. Žeby si to u nich už navždy pokazila?

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu