Je možno trocha neskoro informovať ťa o tom, že už túto sobotu v Kysuckom Novom Meste bude prebiehať event, ktorý ako si pochopil z nadpisu, bude poctou kultúre. Ak však čo i len jeden z vás na tento event pôjde po prečítaní nášho článku, daj nám vedieť, Pluto ti pošle merch.

Po dvoch rokoch karantény, rôznych zákazov, obmedzení, rušení akcií a ďalších pičovín je Sewer Street Fest  späť so štvrtým ročníkom! Času na organizovanie bolo celkom dosť a tak tento rok prichádzajú novinky, ktoré organizátori niekoľko mesiacov prezrádzajú.

Program

Jedna z hlavných noviniek, ktorú  sa snažili zastrešiť už dlhšiu dobu je minirampa pre všetkých skateových nadšencov. Tá bude dostupná počas celého denného programu. Ďalšou novinkou bude premietanie graffiti filmov a cestopisov v priestoroch pod internátmi SPŠ. Samozrejmosťou, ako každý rok, bude čapované pivo, ktoré bude doplnené o rôzne alko a nealko drinky podľa ponuky.

Ďalej nebude chýbať ani street food a čerstvá káva/čaj. Dostupný bude taktiež stolný futbal značky Rosengart,  chýbať nebude ani balance board. Ponuku tiež prijal barbershop, ktorému môžete zveriť svoj účes.

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa SewerStreetFest (@sewerstreetfest)

Hlavný sponzor je talianska značka Loop colors a náš nový hlavný mediálny sponzor Rádio_FM. My snáď budeme o rok haha.

Ľudia, ktorí chodia na event pravidelne vedia, že sa znovu môžu tešiť na akademikov, graffiti a street art umelcov z rôznych častí Slovenska a Česka. Tí, ktorí na akcií ešte neboli určite prekvapí hlavná 150 metrov dlhá stena v blízkom centre mesta, kde sa predstavia najlepší z najlepíších pozvaných. V rámci tohto mestského festivalu sú aj ďalšie plochy mesta pretvorené z obyčajnej mestskej šedi na pestré farebné kresby a obrazce, ktoré sú k videniu po celý rok. Celá akcia je spojená s multižánrovým hudobným doprovodom, ktorý trvá počas dňa až do večerných hodín kedy sa celá akcia presúva do klubu Kartáč, ktorý je neďaleko hlavnej steny.

No a na koho sa vlastne môžeš tešiť? V krátkosti zhrnieme, lebo času je málo.

Vystupujúci

WZ – DJ a producent z Havířova a jeden zo zakladateľov dubstepového labelu Shakhta Records.

The Martens  – Slovenský projekt pozostávajúci z dvoch členov, jeden hudbu produkuje, druhý mixuje. Maroš a Adam sú členovia Toxicbass Crew, ktorý majú za sebou niekoľko free releasov a EPčka na labeloch ako Drumatch Records či Neurofunk.

Faux Paux – Je košické rapové zoskupenie. Zbierkový predmet parkovísk, ulíc a barov vo forme surového diamantu, ktorý sa brúsi každým ďalším vypočutím.

TEMNÃ – Multižánrová djka, pôvodom z Liptovského Mikuláša. Obľubuje tanečné rytmy house music, no napriek tomu je jej veľkou vášňou klubové techno.

TOSS – Soundboy z ostravského zoskupenia AudioVideoBass, ktorý ako dj prevážne mixuje dubstep a UK sound ale má zkúsenosti aj so selekciou ďalších žánrov ako napríklad house, breakbeat, bassline alebo drum & bass.

FVCK_KVLT – Sólový trapový projekt Denisa z trnavskej punkovej kapely The Wilderness. Je súčasťou zoskupenia KVLT CREW, ktorej členmi sú aj Edúv Syn, DJ Kabal alias Žakhéles, Paris, Inšpektor Nádej a Crystalyne.

Sample Lee – Od roku 2016 je dj a producent formácie Natty Youth Sound, predtým vystupoval sám za seba. Za svoje doterajšie pôsobenie hral na všetkých významných pártys, festivaloch a štýlovo zameraných akciách prevažne reggae a jungle music.

Taky Akoty – Predtým aj Flacko, mal svoj prvý koncert na našom evente v roku 2017.
V roku 2018 debutoval projektom INDIAN EP, kde sa v 9-tich stopách objavil v rôznych polohách a zadefinoval nosné témy svojej tvorby.

A ďalej…

Dušan Vlk – Pseudonym 25 ročného rapera z východu východného slovenska. Vlk je súčasťou slovenskej undergroundovej rapovej scény. Ako povedal sám interpret “Som Dušky, robím alternatívnu rapovú hudbu, videá a fotím fotky na analóg.“

 SULO. – Rodák z Kysúc, aktuálne žijúci v Brne, príde do svojho rodného mesta oprášiť playere a naservíruje vám rovno dva žánrovo odlišné sety. Cez deň od neho budete môcť počuť dubstep a halftime selekciu a v záverečnej hodine vám rozprúdi krv s tvrdým a temným drum&bass setom.

Úl – Je skupina ľudí z Moravy a Slezska, ktorý nie sú zameraný prevažne iba na hudbu ale na akýkoľvek druh umenia. Hudba je samotnou kráľovnou tohto úľu, kde dominujú tri producentské a djské mená: B.O.P, Myca$h, Dexxx.

HETFLAJS – Mladý a talentovaný Dj z Čadce zameraný na temný a hlboký zvuk v podobe 174 alebo 140bpm. Pri jeho sete sa prenesiete priamo do jeho sveta a možno vám aj trošku pokrčí úsmev.

DJASON – Hudobný veterán, ktorý ako prvý zoznámil kysuckú komunitu s UK soundom. Djing berie skôr ako hobby, napriek tomu ste ho mohli počuť na viacerých akciách.

ŽOLO – Jeden z hlavných organizátorov, ktorý momentálne žije v Ostrave. Medzi jeho obľúbené žánre patrí rap a všetky jeho možné podoby ale nie sú mu cudzie ani žánre ako dubstep, dnb, reggae, uk sound či napr. punk.

DISTANT SPACE – Producentské a DJ-ské duo ktoré sa venuje elektronickej hudbe, prevažne DnB music.

S/o pre organizátorov

Viac informácií o celom programe nájdeš na instagramovom profile Sewer Street Fest. My sme vlastne všetok text ujebali od nich. EškeRap je fakt debili. S/o organizátorom, tieto eventy potrebujeme po celkom Slovensku.

Pre viac článkov o tvojich obľúbených interpretoch klikaj sem. Taktiež nezabudni sledovať ani naše sociálne siete (Generácia Rapu / EškeRap).

Credits: Sewer Street Fest IG

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu