Sergei Barracuda albumom Medusa II (opäť) dokázal, že patrí k špičke

0

Sme radi, keď sa niekomu za kvalitnú prácu dostane pochvala. Tak by to koniec koncov malo v ideálnom svete byť. Nuž, ale všetci veľmi dobre vieme, že v ideálnom svete nikto z nás nežije, a preto sa často stáva, že to, čo je skutočne kvalitné, nie je docenené takým spôsobom, ako by si zaslúžilo. Jemným príkladom týchto riadkov je aj český rapper Sergei Barracuda. Totiž, verte alebo nie, Sergei patrí k absolútnej špičke u našich západných susedov.

Nebudeme si klamať. Sergei B nie je rapperom, ktorý by mal za riekou Moravou najvyšší hype. Prím v tomto ohľade stále patrí jednému z dvojice Yzomandias – Ektor, pričom na pozíciu najpopulárnejších sa tlačia kvalitnou prácou aj Nik Tendo či Viktor Sheen. Netreba zabúdať na Paulieho Garanda, ktorý má svojský štýl, a rovnako tak je veľmi dlho na scéne. A v neposlednom rade – je úspešný.

Nesmierne úspešný, dlhoročný a stále aktívny je aj Sergei Barracuda. Má svoju fanúšikovskú základňu, ktorá naňho nedá dopustiť, no máme taký pocit, že svojím aktuálnym albumom, Medusa II, sa dostáva do povedomia aj širšieho spektra poslucháčov, a v neposlednom rade aj slovenského publika. Štatistiky neklamú, trendy tiež nie, pričom Sergei B naozaj týmto CD dokázal, ak o tom vôbec niekto pochyboval, že patrí k tomu najlepšiemu čo československá scéna ponúka.

View this post on Instagram

☕️ Studiový Feťák

A post shared by ?????? ????????? (@sbarracuda) on

Uznávajú ho doma aj v zahraničí, spolupracuje s Ektorom, Rytmusom či Pil C-m. Aj sám o sebe je ale zaujímavý. Nemýľte sa, toto nemá byť óda na Sergeia Barracudu, ale myslíme si, že za to, čo dosiahol a čo vypublikoval, si zaslúži uznanlivý text. Album Medusa II je totiž kvalitatívne naozaj medzi tým TOP, čo v tomto kalendárnom roku vyšlo, pričom je potrebné si uvedomiť, v akom roku sa momentálne nachádzame.

Rok 2020 je rokom, ako často deklarujeme, v ktorom nové albumy vydáva prakticky každý a konkurencia je ešte väčšia ako počas, povedzme to zjednodušene – normálnych rokov. Preto nie je jednoduché zaujať, ľudia si majú z čoho vyberať. Medusa II je ale albumom, ku ktorému sa dostal takmer každý. Jedná sa o kvalitu, hudobne aj lyricky zaujímajú, ktorá prehovára ľuďom do duše.

Tak ak by ste náhodou nabudúce pochybovali, vedzte, že Sergei B skutočne patrí k úplnej československej špičke.

Foto: Sergei Barracuda, profil na Instagram

Komentovať

Please enter your comment!
Please enter your name here