Separovi sa nepáči aktuálna situácia: Prečo nie sú koncerty?

0

Márne sme si v priebehu minulého roka mysleli, že s príchodom leta pominie pandémia koronavírusu. Faktom je, že je úvod 2021 a korona kríza naďalej pokračuje, pričom denne počúvame, aká je situácia zlá a čoho ďalšieho sa budeme musieť vzdať. Nie je to jednoduché a trvá to skoro rok. K celej situácii sa aktuálne vyjadril aj Separ.

Člen skupiny DMS a jeden z najviac rešpektovaným známych ľudí v našej krajine nie je spokojný s tým, čoho je svedkom. Na svojom profile na sociálnej sieti Instagram v rámci IG stories sa svojich priaznivcov otvorene opýtal, prečo sa vlastne v tomto období nekoncertuje, a prečo sú zakázané kultúrne akcie. Navrhol, že riešením by návštevníci by sa mohli preukázať nielen platnou vstupenkou, ale aj aktuálnymi antigénovými či PCR testami. Následne by bola aspoň aká-taká istota, že sú účastníci zdraví a zároveň nie sú hrozbou pre svoje okolie, nech sa vírus ďalej nešíri.

Separ pokračoval a napísal, že tomu celému, čo sa deje akosi nechápe. Ako príklad poskytol, že keď po plošnom testovaní AG testami mohli ľudia slobodne ísť do práce, prípadne rekreovať do prírody čo do supermarketu nakúpiť si potraviny, noviny či iné veci, prečo je zakázané ísť do nočného klubu na koncert a absolvovať psychohygienu. Je na mieste si myslieť, že práve psychohygiena a mentálna pohoda budú patriť k hlavným motívom tohto kalendárneho roka, ktorý trvá zatiaľ mesiac. Optimistické výhliadky hovoria, že práve v 2021 by sa veci mohli vrátiť do normálu, ale skôr sa jedná zbožné prianie ako niečím podložené informácie.

Pretože jedna vec je zdravotná situácia, ktorá ani zďaleka nie je optimálna ľudia si to samozrejme uvedomujú, ale druhou, možno nemenej problematickou situáciou je aj psychické zdravie slovenského národu, ktorý už takmer rok nemôže cestovať po svete tak ako dovtedy, chodiť na kultúrne akcie, festivaly či koncerty, na športové podujatia či udržiavať sociálny život. Na tomto mieste korona krízu nevyriešime a nebudeme tvrdiť, že to alebo iné je správne, ale Separov názor nie je rozhodne, ako sa zvykne hovoriť, mimo misu. Faktom nateraz ostáva akurát to, že aktuálny stav nie je dlhodobo udržateľný bez toho, aby na občanoch zanechal častokrát trvalé následky. Život totiž beží ďalej, i keď sa nedá nikam chodiť.

Foto: Separ, profil na Instagrame 

Komentovať

Please enter your comment!
Please enter your name here