Separ nezaháľa, práve naopak. Svoju už teraz poriadne bohatú diskografiu hodlá okoreniť o ďalší album. Na pomalé songy môžete zabudnúť. Čo jeden z najpočúvanejších slovenských rapperov uplynulých rokov chystá? 

Separ chce vašu pomoc

Nie, nepomýlili sme sa. S novým hudobným projektom môžete pomôcť Separovi aj vy. Samozrejme, ak sa venujete tvorbe hudbu a tvoríte beaty. Člen skupiny DMS, ktorý naposledy vydal sólový projekt v roku 2020 (OG), chystá novinku. A jej súčasťou môžu byť aj šikovní producenti. Je toto príležitosť práve pre teba?

„Poprosil by som producentov, ktorí ma sledujú a majú na mňa mail, aby mi poslali balíky. Začínam robiť sólo album, ďakujem. Prosím neposielajte mi spomalené balady, mňa to vôbec nebaví robiť,“ odkázal verejnosti. Následne dodal, že si uvedomuje, že je síce teraz taká móda, ale vylievačky nie sú nič pre neho. Nerád ich robí aj počúva. Takže, chápeme správne, že nové Separove CD bude plné energických bangrov? V tejto chvíli tomu všetko nasvedčuje. „Prosím neposielajte mi žiadne súbory, ktoré sa nedajú otvoriť v mobile, počítač totiž nepoužívam,“ dodal.

Jeden z najaktívnejších tvorcov

Separ má za sebou štyri sólové albumy. Konkrétne, Buldozér (2012), Pirát (2014), Pancier (2017) a OG (2020). Vo všetkych prípadoch išlo o mienkotvorné projekty, ktoré rap ako celok v našej krajine posúvali dopredu. Takisto sa posúval dopredu aj Separ, ktorý je nesmierne aktívny. Koniec koncov, aj kolegovia rapperi vedia, že keď sa objaví na ich tracku, popularita pôjde nahor.

Člen skupiny DMS nemá na konte len sólové projekty, je súčasťou taktiež skupinových albumov. Určite si spomeniete na Teraz už naozaj (2008), či Čo sa stalo?! (2011). A potom? Prišli legendárne záležitosti ako MMXV (2015), Prepáčte (2018) či MDMS (2019) a HUHU (2021). Množstvo projektov a skvelých songov, ktoré získali nesmrteľný charakter. Či už Separa máte radi alebo nie, posúva hru. A keď jedného dňa skončí, budeme naňho spomínať prakticky navždy.

Stroj, ktorý sa nedá zastaviť

Separ sa nevenuje len hudbe, ale aj merchu, Pirat Army bola značka, ktorá slávila veľký úspech. Dnes sa fashion posunula a je v hre Hood Hero, ktorá je ešte na vyššej úrovni. Okrem toho, nie je tajomstvom, že člen DMS rieši vlastný rum a veľmi populárne sa stalo jeho Pečiuko.

Jasné, nájdu sa hlasy, ktoré Separa kritizujú, ale keď sa na to pozriete globálne, jeho biznis plán je perfektne premyslený. A funguje, takže si zaslúži rešpekt a pochvalu. Inak, určite ste zachytili, že Pečiuko v pondelok 20. júna končí.

„Chcel by som podať správu, ktorá niekoho zaujíma, niekoho možno nie, ale Pečiuko končí v pondelok. Máte čas do konca týždňa, alebo celý víkend, aby ste si ho ešte užili. Takže komu chutí, kto ho má rád a kto si naň zvykol, choďte si ho ešte dať. Po celú dobu predaja, teda dva mesiace, to bol najpredávanejší produkt na OMV pumpách. Za to vám extrémne ďakujem,“ odkázal svojim fans pred pár dňami.

Stále sú však v hre proteínové tyčinky, pričom po pár mesiacoch by mal Separ uviesť na pumpy dva nové produkty. Tento chalan nezastavuje, práve naopak. Marketing, merch, do toho nedávny boxerský zápas, tvorba albumu a samozrejme turné k CD HUHU, ktoré aktuálne prebieha (a jedná sa o poriadne bomby, nebudeme si klamať). Festivalová sezóna je samozrejmosťou. Možno sa až tlačí na jazyk otázka, kedy si Separ oddýchne?
Viac rapového obsahu nájdete na tomto odkaze.
Photo credits: Separ, IG, Filip Poreba

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu