Pamätáte si ešte na rok 2018 a Rytmusov „Rockstar“? Poďme sa obzrieť za verziou skladby Post Malonea, ktorá na Slovensku vyvolava úžas aj pohoršenie. Tak či onak, originalite sa medze nekladú a to platí aj v tomto prípade.

Rytmusov „Rockstar“ je dodnes nesmrteľný

Viac ako desať miliónov views na YouTube. O tom, či mala táto Rytmusova iniciatíva úspech, sa pravdepodobne nemusíme ani baviť. Poďte si rovno tento cover na song „Rockstar“ od Post Malonea pustiť do pozadia, kým budete čítať ďalej.

Písal sa rok 2018 a môžeme okrajovo spomenúť, že Rytmus nebol jediný, kto sa pokúsil o cover ku kultovej skladbe „Rockstar“. O tom ale možno niekedy inokedy. Každopádne, člen legendárnej skupiny Kontrafakt poňal prerobenie piesne Post Malonea naozaj po svojom. Aj by sme vám sem odcitovali niekoľko barov, ale podstatné slová by sme museli aj tak vyhviezdičkovať.

Áno, boli tam vulgarizmy. A áno, v istom ohľade to bolo hraničné. V tom istom čase sa ale Rytmusovi podaril naozaj kvalitný a originálny cover, ktorý si vie väčšina z vás, aspoň jeho pasáže, vybaviť prakticky okamžite. Cover verzie už nie sú v uplynulých rokoch tak populárne ako v minulosti, ale práve originálne spracovanie sa dvojnásobne počíta, keď sa k nim už niekto odhodlá.

Z Rytmusovho „Rockstaru“ si môžete zobrať to, že ho člen KF prerobil po svojom, nečakaným spôsobom a získal pozornosť. Taktiež to, že pohoršenie samotné môže byť istý čas silné, ale časom vyprchá, i keď views ostanú. A na záver fakt, že niekedy treba tvorbu odľahčiť a nebrať sa príliš vážne. Z času na čas to padne dobre.

Viac rapového obsahu nájdeš na tomto odkaze.

Photo credits: Instagram/Rytmus

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu