Záver tohto kalendárneho roka sa nezadržateľne blíži a s ním aj galavečer bojových športov, na ktorom sa objaví viacero zvučných mien slovenského rapového sveta. Tým najzvučnejším je dozaista Rytmus, ktorý je v rape už viac ako tri dekády, pričom aktuálne objavuje taje sveta bojových športov.

Jeho súperom bude Gábor Boráros, ktorý je profesionálnym MMA fighterom, ktorý pôsobí v organizácii OKTAGON MMA a v minulosti sa stal šampiónom reality show OKTAGON Výzva I. Pred Rytmusom stojí obrovská výzva, pretože má síce za sebou jeden zápas, pred troma rokmi bojoval s kolegom rapperom Marpom, ale predsa len, Marpo je hudobník a nie profesionálny športovec.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa @rytmusking

To o Gáborovi neplatí, ten sa bojovými športami živí už niekoľko rokov, pričom v našich končinách patrí medzi najznámejších a najsledovanejších fighterov. Áno, MMA a box nie sú úplne totožné disciplíny, ale box je súčasťou MMA, a teda všetko nasvedčuje tomu, že Boráros bude jednoznačným favoritom merania síl, ktoré by malo byť ozdobou blížiaceho sa galavečera, na ktorom sa predstavia aj Frayer Flexking, Moloch Vlavo alebo Čis T.

Rytmus ale nemusí zúfať. Vieme, že keď si niečo zaumieni, tak si za tým ide, pracuje na tom a väčšinou sa mu to aj podarí. Toto je obrovská športová výzva, v ktorej nebude favoritom, ale ak si niekto myslí, že je bez šance, tak je to prinajmenšom nesprávne. Rytmus totiž podľa papierových predpokladov prehrá, ale ako veľmi dobre vieme, papierové predpoklady vo fight game väčšinou nič neznamenajú.

Slovenský rapper nemá čo stratiť. Ak prehrá, bude to proti MMA profesionálovi, ak vyhrá, získa si ešte silnejšie renomé, ako má teraz. Na druhej strane, Gábor môže stratiť veľa, pretože ak by ho zdolal hudobník, jeho športová vizitka by utrpela obrovský úder. Kadiaľ ale vedie cesta Rytmusa k triumfu?

Ako je možné vidieť v priložených videách Gáborových zápasov, Boráros vstupuje do svojich zápasov často veľmi aktívne, čo rozhodne nie je zlé, ale neraz je natoľko aktívny, že akoby zabudne na taktický plán a je to v jeho podaní bitka bez hlbšieho plánu. A na to dopláca. Práve občasná bezhlavosť môže byť vodou na Rytmusov mlyn, ktorý musí ostať trpezlivý. Ak bude čakať na Gáborove chyby, tie prídu a môže ich potom využiť vo svoj prospech. Samozrejme, v tom istom čase musí myslieť na to, aby nerobil chyby on, pretože Boráros vie udrieť tvrdo a presne, pričom keď už svojho súpera trafí raz, prichádza väčšinou séria úderov.

Gábor dáva veľa predovšetkým do začiatkov, pričom následne sa v jeho obrane objavujú medzery a taktiež trpí aj jeho kondícia. Preto je priam kľúčové, aby bol Rytmus v hlave nastavený na triumf a taktiež je podstatné, aby bol na tom kondične tak dobre, ako len môže. Keď to teda spojíme: Rytmus môže ísť do zápasu s tým, že po športovej stránke nemá čo stratiť, v samotnom zápase by mal byť trpezlivý, pretože šancí nemusí mať veľa, ale rozhodne prídu (a keď prídu, musí trafiť), pričom, musí čo najviac pracovať na svojej kondícii, pretože roky techniky a skúseností nedobehne, ale kondične sa môže svojmu súperovi priblížiť.

Photo credits: Rytmus, Gábor Boráros, Rap G koláž

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu