Rytmus dal o sebe po dlhšej dobe vedieť novou skladbou, pričom fanúšikovia o tracku, na ktorom sa tento ikonický slovenský rapper aktuálne predstavil, vo veľkom diskutujú. Jedná sa o song s názvom „Cheers“, na ktorom Rytmusovi sekundoval jeden z najlepších (nielen) českých rapperov súčasnosti, Viktor Sheen.

Nebudeme zdržovať, rovno vám sem skladbu „Cheers“ pripojíme, aby vám mohla hrať v pozadí:

Viac ako 114 tisíc views za približne pol dňa hovorí jasnou rečou, ale faktom je, že kombinácia Rytmusa a Viktora Sheena je niečo, čo je doslova odsúdené na úspech. Lyricky aj hudobne sa jedná o song, ktorý si získa široké spektrum fanúšikov, ale ako sledujeme reakcie na túto skladbu, nájdu sa aj kritické hlasy.

Viktor Sheen je chválený, ľudia kvitujú, ako je na tom rapovo, frázovaním a taktiež výpovednou hodnotou. Práve obsah sa ukazuje byť problematický z Rytmusovej strany, pretože viacero poslucháčov mu v reakciách vyčíta, že opäť rapuje o svojom úspechu, o peniazoch a stále spomína to, že peniaze sú preňho dôležité a podobne. Jasné, platí, že rapovať môže každý o čom chce, samozrejme v nejakých logických medziach slušného správania, ale koniec koncov vždy rozhodnú ľudia, či je to relevantné alebo nie.

Rytmus o svojom úspechu tvorí často a nehanbí sa ho dávať pravidelne najavo

A faktom taktiež je to, že Rytmus o svojom úspechu tvorí často a nehanbí sa ho dávať pravidelne najavo. Na jednej strane sa to dá chápať, pretože vybudoval sám seba, roky pracoval na tom, aby si získal rešpekt, aby sa stal úspešným a niečo za sebou zanechal. Na strane druhej, je pochopiteľné aj to, že časti priaznivcov sa to zdá už toľkokrát omieľané, že ich to toľko nezaujíma.

Štatistiky hovoria jasnou rečou, track „Cheers“ bude úspešný, pričom o počiatočnom úspechu sa dá hovoriť už teraz. Je zaujímavé vidieť, že Rytmus je späť vo svojej, ako to povedať, tradičnejšej polohe, pretože predovšetkým v uplynulom kalendárnom roku objavoval krásy new schoolu a skúšal rôzne prvky, ktoré sú vlastné práve novej škole. Môžeme teda očakávať, že aj na albume KF IAKO ROLLS, ktorý Kontrafakt v tomto období finalizuje, by to mohol byť skôr „starší“ Rytmus ako ten „novší“. Či to tak ale naozaj bude, necháme sa prekvapiť.

Rytmus predovšetkým v uplynulom kalendárnom roku objavoval krásy new schoolu

A Viktor Sheen? Ten potvrdzuje to, že je špičkou slovenského a českého rapu. Ak nie je zo všetkých absolútne najlepší, tak rozhodne medzi najlepších patrí. Čokoľvek vytvorí, postne, povie, má okamžite veľkú odozvu a môžeme konštatovať, že jeho cesta do veľkej ligy bola pomerne tichá a postupná, pričom dnes je naplno etablovaný. Rozhodne by sme sa nebránili, keby títo dvaja tvorili spolu aj pravidelnejšie.

Aby sa nezabudlo, produkčne sa o novú skladbu „Cheers“ postaral Leryk, pričom tento chalan si zaslúži osobitnú pochvalu, pretože pravidelne prináša kvalitnú prácu a stále je to nastavené tak, že producenti a beatmakeri nedostávajú toľko pozornosti, ako by si možno aj zaslúžili. Takže, shout out pre Leryka. A z toho, čo sme videli vyjsť počas uplynulých dní, či už sa jedná o túto spoluprácu Rytmusa s Viktorom, alebo nové tracky od Separa a Gleba, je na mieste si myslieť, že záver roka 2021 bude vo veľkom štýle.

Photo credits: Rytmus, profil na Instagrame, IG

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu