Sme späť s rubrikou Rewatch. Vzhľadom na to, že táto rubrika patrí medzi najobľúbenejšie medzi našimi čitateľmi, pracujeme na to, aby sme ti ju mohli prinášať čo najčastejšie. Dnes bude reč o jedinom a jedinečnom Strapovi. Čo sa týka tohto rappera, je autorom niekoľkých trackov, ktoré by sme si od neho mohli pripomenúť, ale prinášame jeden, ktorý si ľudia radi takpovediac idú dodnes.

LOADING. Ak poznáš Strapa a máš ho rád, respektíve, ak už niekoľko rokov sleduješ rap, tak určite vieš, o aký track sa jedná. Originálny videoklip, v ktorom vystupuje mladý Strapo a celkovo skladba, ktorá sa na video platofrmu YouTube dostala vo februári 2013, čo je skutočne pomaly, ale isto, bradatý dátum. Ani sa nechce veriť, že sa nachádzame v roku 2021. Treba si ale všimnúť, že aj napriek tomu, že tento song vyšiel takmer pre ôsmymi rokmi, kedy YT nemal takú silu, akú má dnes, tak si ho pozrelo viac ako 4,7 milióna ľudí, čo je skrátka famózna štatistika. A aj keby niekto vydá skladbu v tomto roku, tak podobné číslo by ho dozaista potešilo.

Ak by si náhodou nevedel, skladba pochádza zo Strapovho albumu 23, ktorý vyšiel dokonca v júni 2012 a jednalo sa o prvé sólové CD, ktoré tento interpret vydal. A prečo pripomíname tento track? Pretože, si to jednoducho zaslúži. Jedná sa o song, ktorý ťa namotivuje, donúti ťa zamyslieť nad tým, čím si prechádzaš a nasmeruje ťa tam, kam by malo. Teda, aspoň si myslíme. Strapo dokáže refrén z Loadingu dať bez väčších problémov naživo na jeden nádych, čo je samo o sebe super. Keď si prejdeš celý text, tak zistíš, že tento track sa skrátka hodí pripomenúť si aj v úvode 2021.

Dodajme, že produkčne sa o skladbu postaral Emeres, ktorý, predovšetkým v úvode Strapovej kariéry s týmto interpretom často spolupracoval. My zas pevne veríme, že v tomto kalendárnom roku budeme môcť počuť Strapa na viacerých nových trackoch či hudobných projektoch. Má toho vo svojom pracovnom živote pomerne veľa, ale keď príde na hudbu, nik nepochybuje o tom, že patrí medzi najlepších, čo sa týka českého alebo slovenského rapu. A o freestyle battloch ani nehovoríme, to je história sama o sebe.

Foto: Strapo, videoklip Loading na YouTube

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu