REWATCH: Kolem stolu – Paulie Garand, Separ a Nerieš. Track, ktorý si zaslúžil viac

0

Niekedy si popularitu získa track, o ktorý by ste, ľudovo povedané, neopreli ani bicykel. Virálnou sa môže stať aj skladba, ktorá má prakticky nulovú výpovednú hodnotu. A potom sú tu spolupráce, ktoré by si zaslúžili poriadnu dávku pozornosti, ktoré sú kvalitné a ich texty reálne niečo povedia, no nedostane sa im toľko popularity, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Preto sme tu my, s našou rubrikou REWATCH, v ktorej sa snažíme priblížiť aj tento typ trackov.

Dnes bude reč o skladbe Kolem stolu, na ktorej spolupracovali Paulie Garand, Separ, chalani z Nerieš a produkčne sa o ňu postaral skúsený Kenny Rough. Song vyšiel v roku 2018 a k dnešnému dňu má na platforme YouTube približne tri milióny pozretí.

Pozor, to nie je málo. To sú čísla, za ktoré by niektorí iní interpretí dali prakticky všetko, ale v tomto prípade je na mieste hovoriť o istom pocite nedocenenosti, pretože táto skladba mala a vlastne aj má na viac. Kombinácia overeného dua Paulie Garand, Kenny Rough s kvalitou, ktorú predstavujú Separ, Gabryell a Matej Straka, jednoducho sľubuje prvotriedny feat.

A tak aj bolo. Premyslené rýmy, text, ktorý dáva zmysel a v neposlednom rade videoklip, ktorý celému tracku dodáva ten pravý šmrnc. Myšlienka celej piesne okrem toho naozaj nie je prvoplánová, pojednáva o tom, že všetci sedíme okolo stola a sme si rovní. Taktiež, že sme priatelia, ktorí sú voči sebe lojálni, a že si nepustíme k stolu niekoho, s kým sa nedá rátať, respektíve, na koho sa nedá spoľahnúť.

Naozaj, z tohto tracku sa dá toho zobrať viacero, a ak máte vo svojom okolí ľudí, s ktorými trávite veľmi veľa času a môžete sa na nich spoľahnúť, prípadne, neviete si dlhodobo predstaviť svoje fungovanie bez nich, tak Kolem stolu je skladba, ktorú, ak ste ju ešte nepočuli, si okamžite obľúbite.

Foto: Kolem stolu, videoklip, YouTube

Komentovať

Please enter your comment!
Please enter your name here