Reminder: „Runway“ má už takmer 15 miliónov views

0
Runway

Sme späť s našou rubrikou REMINDER, v ktorej sa venujeme skladbám, čo už nie sú aktuálne, ale oplatí sa ich pripomenúť si. Jednak kvôli tomu, že sú natoľko kvalitné, že si zaslúžia, aby sa o nich hovorilo aj v roku 2021, pričom niekedy je to kvôli tomu, aby sme dali do povedomia track, ktorému sa možno svojho času nedostalo toľko pozornosti, ako by sa patrilo. Dnes bude reč o skladbe „RUNWAY“, ktorá uzrela svetlo sveta v roku 2017 na Egovom albume Precedens.

Ego vydal v roku 2017 svoj prvý sólový album, ktorý niesol názov PRECEDENS a skutočne precedensom bol, či už v tom ohľade, že sa na ňom nenachádzali vulgarizmy, a teda bol prístupný aj ľuďom pod 18 rokov, ale v neposlednom rade aj kvôli rôznym hudobným prvkom či štýlom, ktoré toto CD obsahuje. Ego sa nikdy nebál skúšať nové rapové veci, čo z neho robí jedného z priekopníkov tohto žánru na našom území. 

My sme sa rozhodli dať do pozornosti skladbu „RUNWAY„, na ktorej Ega dopĺňajú českí rapperi Paulie Garand a Lvcas Dope, pričom o hudbu sa postaral skúsený Kenny Rough, ktorý spolupracuje predovšetkým s Pauliem a sú spolu zohratá dvojka. V tomto prípade môžeme hovoriť o zohratej štvorici, Kennnym na beate a trojici rapperov, ktorí dali dokopy jeden z najlepších trackov celého albumu, o ktorom sa hovorí dodnes.

Dôkazom toho, že tento song je nesmierne populárny je fakt, že ho na video platforme YouTube počulo vyše 14 miliónov ľudí a číslo stále rastie, preto nebude prekvapením ak skôr či neskôr pokorí aj magickú hranicu 15M. To je v našich končinách naozaj dosť, pričom celej skladbe pomáha to, že dostala kvalitný a dosť originálny videoklip. Všetci zúčastnení urobili svoju prácu na maximum a je to cítiť.

Čo sa týka hlavnej myšlienky skladby, je pekné vypichnúť najmä to, že každý z nás by mal mať svoju štartovaciu dráhu, svoj runway, odkiaľ sa každý deň rozbieha za rôznymi aspektami svojho života, či už je to práca, zábava, zážitky alebo medziľudské vzťahy. Lvcas Dope sa postaral o úderný a výborný refrén, Ego s Pauliem Garandom zas pootvorili vo svojich slohách dvere do súkromia a pohľadu na určité záležitosti. 

Ako celok to funguje a fungovať bude, kedykoľvek si Runway pustíte. Zrejme už nepotrvá dlho, kedy sa dočkáme nového albumu Kontrafaktu, na ktorom samozrejme bude aj Ego, pričom v príprave by malo byť aj jeho tretie sólové CD, po tom, čo v minulom kalendárnom roku vydal album s názvom Egotron, ktorý taktiež zožal úspech.

Photo credits: Runway (YouTube.com), Ego, Paulie Garand, Lvcas Dope

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here