Vzostup Radikala Chefa je raketový. Čím je ale spôsobený?

0

Nachádzame sa v roku 2021 a môžeme konštatovať, že Radikal Chef patrí do úzkej špičky nielen slovenského, ale aj českého rapu. Myslíte si, že sa mýlime? Nuž, koniec koncov vždy to ostane pri subjektívnom názore, pretože okrem počúvanosti a predajov neexistujú objektívne ukazovatele na to, aby sme mohli jednoznačne určiť kto je najlepší a kto je najhorší.

Radikal Chef už ale dávno nie je tým rapperom, ktorého v minulosti zdissoval Separ a poslal do na určitú dobu do zabudnutia. Teda, ani vtedy to nebolo úplne do zabudnutia, pretože Radikal vždy mal minimálne určitú časť priaznivcov, ktorá s ním bola, ako sa hovorí, od dňa číslo jeden. Samozrejme, približne dekádu dozadu bol na okraji záujmu v slovenskej rap game. Pritom je zaujímavé konštatovať, že dnes sa to zdá ako dianie celý život dozadu.

To, že Radikal pokročil ľudsky aj hudobne, to je všetkým z vás, ktorí nás čítajú, úplne jasné. Nemusíme hovoriť o tom, že sa dal na sólovú dráhu, ani o tom, že so Separom už sú v pohpde a majú spolu aj tracky, ktoré môžeme zaradiť medzi bangre. Jedným z nich je aj skladba „Euphoria“, ktorá sa nachádza na aktuálnom Radikalovom albume Slovenský Hollywood. Práve toto CD je zrejme možno najväčším krokom Radikala Chefa k tomu, aby bol medzi úplnou špičkou.

Freeridez, všetky, ktoré Radikal vydal, boli peknými postupnými krokmi k tomu, aby sa tento interpret posúval dopredu. Momentálne o Patrikovi hovoríme ako o jednom z TOP rapperov nielen u nás, ale aj v Česku, pretože jeho hudba v uplynulých rokov naplno prešla aj za hranice a nájdete množstvo českých priaznivcov, ktorí Radikala pravidelne počúvajú a chodia na jeho koncerty, ktoré sa konajú na našom území.

Prečo je ale tomu tak? Vráťme sa k otázke z titulku. Môže to znieť ako klišé, ale Radikal Chef dlhodobo a pravidelne pracuje na tom, aby sa dostal k špičke. Je autentický, ľuďom sa venuje nielen skladbami, ale aj príbehmi a príspevkami na sociálnych sieťach, keď mu napíšete, odpovie vám, na nič sa nehrá a jeho koncerty sú jednoducho bomba. Radikal sa dosť sústredil aj na promo a marketingovú stránku rapu, a teda niečo, bez čoho sa predovšetkým v súčasnosti nepohnete.

A čo je porovnateľne dôležité, robí prvotriednu hudbu. Jeho album Slovenský Hollywood patrí k najpodarenejším CD, nielen tohto kalendárneho roka, ale aj toho minulého. Na SH sa nachádza viacero skladieb, ktoré sa ľuďom dostali veľmi rýchlo pod kožu, sú tam skvelé beaty, slohy, flowy a aj hostia. Jednoducho, všetko zapadlo do seba a Radikala to posunulo opäť o krok vpred.

Ľudom je tento chalan blízky, pretože postuje aj o veciach, ktoré sa mu nepodaria a hnevajú ho, nehrá sa na to, že všetko je idylické, a že on je poloboh, ktorý prišiel na to, aký je recept na úspech. Všetci máme svoje chyby a situácie, ktoré sa nepodaria, takisto ich má aj Radikal. Bude zaujímavé sledovať, ako bude pokračovať jeho kariéra ďalej, pretože je na mieste si myslieť, že jeho maximálny poteciál ešte dosiahnutý nebol. Ale to sa už čoskoro môže zmeniť.

COVER PHOTO: @alexandrez_off

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here