Žijeme v digitálne dobe, či už sa to niekomu páči alebo nie. Technológie naberajú na obrátkach a ľudia množstvo vecí riešia úplne inak, ako tomu bolo napríklad pred 15 rokmi. Pokrok je badateľný a číta sa aj nových albumov. Hudobný priemysel moderné technológie ovplyvňujú vo veľkom. Áno, myslíš si správne, reč bude o predaji CD. 

Výborne to vystihol Separ, v príspevku, v ktorom ani nehovoril o sebe, teda, prvotnou myšlienkou bolo vyzdvihnúť skladbu VIAC, na ktorej hosťuje u chalanov z Nerieš. Tí dali von svoj album OK, ktorý je naozaj výborný a okamžite bol dostupný aj streamovacích platformách. To je niečo, čo by bolo pre niekoľkými rokmi prakticky nemysliteľné.

View this post on Instagram

Dnes o 18:00 vychadza novy klip na track “viac” od @neriesdrbookay kde hostujem a chlapinky nim spustaju aj predpredaj noveho albumu “OK”?? Aj ked si vela ludi nema kde pustit cd a cakaju na digital, je EXTREMNE dolezite (aj ked len zo zberatelskych dovodov) podporit kupou hmotny nosic. Dnes sa albumy v podstate predavaju uz len pocas trvania predpredaju a potom to padne o 90% a vseci riesia uz len digital.. Takze tato jednorazova financna “injekcia” da interpretovi nas5 vsetok ten cas ktory stravil tvorenim, pisanim, nahravanim, robenim zvuku, riesenim coveru.. vrati mu naklady na nahravanie, zvuk, grafiku, lis a podobne.. neviete si predstvit kolko energie a casu venuje interpret projektu, kym si ho mozes vypocut v aute, alebo kdekolvek inde.. Nehovoriac o hodinach stravenych mimo domu aby vam ho jazdil odprezentovat a vobec o rokoch tvorenia, ktore ho vyskilluju na tolko, ze sa to paci aj sirokej verejnosti.. preto by som tymto vylevom chcel apelovat na to aby ste aj v dobe digitalu kupovali hmotne CD nosice a dnes podporili chalanov na @rukahore ? Dakujem dovidenia

A post shared by SOLO ALBUM 4.4.2O2G (@separ__dms) on

Separ sa nad tým pozastavil a urobil dobre. Faktom totiž je, že predaj CD takpovediac súperí s digitálnymi možnosťami. „Aj keď si veľa ľudí nemá kde pustiť CD a čakajú na digitál, je extrémne dôležité, aj keď len zo zberateľských dôvodov, podporiť kúpou hmotný nosič,“ začal člen skupiny DMS.

„Dnes sa albumy v podstate predávajú už len počas trvania predpredaju a potom to padne o 90% a všetci riešia už len digitál. Takže táto jednorázová finančná „injekcia“ dá interpretovi naspäť všetok ten čas, ktorý strávil tvorením, písaním, nahrávaním, robením zvuku, riešením coveru. Vráti mu náklady na nahrávanie, zvuk, grafiku, lis a podobne. Neviete si predstaviť, koľko energie a času venuje interpret projektu, kým si ho môžeš vypočuť v aute alebo kdeľkovek inde,“ pokračuje Separ vo, musíme povedať veľmi trefnom, vyjadrení.

„Nehovoriac o hodinách strávených mimo domu, aby vám ho jazdil odprezentovať a vôbec o rokoch tvorenia, ktoré ho vyskillujú natoľko, že sa to páči aj širokej verejnosti. Preto by som týmto výlevom chcel apelovať na to, aby ste aj v dobe digitálu kupovali hmotné CD nosiče a podporili chalanov z Nerieš na Ruka Hore. Ďakujem dovidenia,“ zakončil Separ svoj prehovor na sociálnej sieti Instagram.

Skladba VIAC sa okamžite dostala na vrchol trendov slovenského YouTube, pričom treba uznať, že Separ jej svojou prítomnosťou pomohol. Treba dodať aj to, že celý album OK od Nerieš je podareným hudobným počinom a nachádza sa na ňom viacero vynikajúcich  skladieb. Ako celok je takisto výborný. Oplatí sa vypočuť.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu