Poďme sa vrátiť do roku 2016, keď Pil C vydal svoj prvý sólový album Hype. Dodnes toto CD obsahuje veľký počet skvelých songov, ktoré sa z rôznych dôvodov stali nadčasovými. My sa zameriame na Lukášovu spoluprácu s chalanmi z ikonickej skupiny Moja Reč.

Pil C a Moja Reč o dekadencii

Áno, už určite dobre tušíte, že sa jedná o skladbu „Dekadentný“, ktorá patrí z albumu Hype medzi najhlbšie a najviac prepracované. Pil C na nej spojil sily s Delikom a Supom, a teda dvoma menami, ktoré patria do old schoolu slovenského rapu. Taktiež ich radíme do skupiny rapperov, ktorých texty vždy mali hlboký odkaz a iné to nie je ani v tomto prípade.

„Dekadentný“ má minutáž na úrovni 5:18, čo je niečo, čo je nesmierne cenné, pretože už v roku 2016 bolo trendom robiť tracky, ktoré sú kratšie. Na YouTube má tento track viac ako 1,4 milióna views, pričom sa jedná len o audio, takže ak by bol k songu klip, čísla by vystrelili pravdepodobne ešte výraznejším spôsobom.

Deep rap s výpovednou hodnotou

Táto spolupráca je kvalitná po každej stránke, pričom všetci traja rapperi idú do poriadnej hĺbky. Ak by niekto náhodou nevedel, dekadencia = úpadok. Práve o tom je tento song, ktorý chytí za srdce nejedného poslucháča. Ako Pil C, tak aj Supa a Delik uchopili tému z inej strany, ale ako celok skladba funguje vynikajúco.

„Prečo majú potrebu mi stále všetci hovoriť, že čo kur.a ja môžem. Hej Pil C, nerapuj, veď máš dvadsaťosem (máš dvadsaťosem). A povedz mi, že čo je viac real ako nechať prácu kvôli rapu (čo je viac real). Už svitá, furt nespím, ja pijem ďalší Red Bull,“ začína Pil C svoju slohu.

Do popredia dávame aj Delikove slová. „Padám do prázdna. Steny sa tlačia na mňa. Strop padá na mňa. Budím sa uprostred trosiek. Z výšky na stole. O päť minút opäť. Necítim svoj face. Necítim bolesť. Stala sa súčasťou mňa,…“ a to je iba ochutnávka, takýchto viet sa v songu nachádza hneď niekoľko.

Schválne sme si pripomenuli tento track, pretože si myslíme, že aj keď už má niekoľko rokov, má naozaj nadčasový charakter a veľa barov je aplikovateľných aj do súčasnosti či na životy mnohých z nás. Moja Reč a Pil C ostávajú kombináciou, ktorú si vždy radi vypočujeme.

Viac rapového obsahu nájdeš na tomto odkaze.

Photo credits: Instagram/Pil C, Instagram/Moja Reč, Koláž Rap G

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu