Pil C sa vracia do štúdia: Kedy sa môžeme tešiť na novú hudbu?

0

Pil C je jeden z najsledovanejších rapperov nielen na Slovensku, ale aj v Českej republike. Vlajková loď labelu Comebackgang a autor troch sólových albumov sa pomaly, ale isto hudobne rozbieha aj v roku 2021. Už čoskoro by sme sa od neho mohli dočkať novej hudby, i keď presný dátum v tomto momente nepoznáme. 

Pil C v úvode tohto týždňa uviedol na svojom instagramovom profile, že od nasledujúceho týždňa sa vracia do štúdia a chystá sa tvoriť, tvoriť a tvoriť. Bude nahrávať nové skladby, pričom nenapísal, kedy presne by sme sa od neho mohli tešiť na niečo svieže, ale pravdepodobne to nebude trvať dlho a budeme počuť nový track, na ktorom sa člen CBG objaví. Nie je to tak dávno, čo sa objavili informácie, že by Lukáš mohol pripraviť aj nový album, počas minulého roka si toho prežil až-až a rozhodne má ľuďom čo vyrozprávať.

Máme rok 2021 a vychádza to aj číselne. Svoj prvý sólový album s názvom Hype Pil C priniesol v roku 2015, jeho druhý počin V rádiu hral Elán, keď umrel Tupac, uzrel svetlo sveta počas roku 2017 a zatiaľ jeho posledné CD s názvom 2086 sa k fanúšikom dostalo koncom kalendárneho roka 2019. 2086 sa nedočkal dostatočného turné, pretože celosvetová pandémia koronavírusu to nedovolila, ale Pil C bol jedným z mála rapperov, ktorý v úvode minulého roka stihol aspoň pár koncertov.

Preto sa očakáva, že jeho album číslo štyri by mal prísť v roku 2021, ale či to tak skutočne bude, uvidíme až v nasledujúcich mesiacoch. Vzhľadom na to, aká je situácia, nebolo by to prekvapením, pretože, aj keď sa to možno nezdá, tak rapperi tým, že nie sú kultúrne podujatia, festivaly či turné, majú nechcene viac voľného času, ako by sami očakávali. A fanúšikovia by sa určite nehádali, keby Pil C obnovil aj tour k albumu 2086, ktorý je po kvalitatívnej stránke v jeho podaní doposiaľ tým najlepším, čo vo svojej kariére vydal.

Foto: Pil C, Pil C, profil na Instagrame

Komentovať

Please enter your comment!
Please enter your name here