Kali patrí v súčasnosti medzi najslávnejších a najpočúvanejších slovenských rapperov. Na scéne je dlhé roky, pravidelne vydáva nové albumy a jeho skladby v sebe skrývajú pohodu a pozitívny vibe. Častokrát sa v nich ani len neobjavuje negatívna emócia či vulgarizmy. Nie vždy to tak ale bolo, Kali, rovnako ako všetci jeho kolegovia, prešli osobnostným rastom. 

Časy, keď Kali vedel poriadne pritvrdiť

Je prirodzené, že Kali, ktorý má manželku, dcéru a úspešnú kariéru, nebude rapovať „nahnevané“, ofenzívne či smutné rapy, ako tomu bolo, keď bol mladší. Vo svojom živote si toho preskákal až-až, pričom všetko, čo zažil, ho vyformovalo v pokojného, zrelého a rozhľadaného človeka, akým je dnes.

Niekedy z neho až ide pocit, že ho nič a nikto nedokážu rozčúliť, a že keby príde na rapové battles, tak mi do svojho súpera neskákal ani len verbálne. Omyl. Kali vedel a dozaista aj vie, prepnúť do bojového rapového módu. Dôkazom tohto jeho skillu sú predovšetkým skladby, ktoré sú staršie viac ako desať rokov. Poďme si ich pár pripomenúť.

Napríklad song „85101″ z albumu Pod maskou je pravda, ktorý uzrel svetlo sveta v roku 2010. Áno, to je už dvanásť rokov!

A čo tak „Viem čo chcem“ z rovnakého albumu, kde Kali spojil sily s Damem, Separom, Deckom a DJ Mikom? Toto sú slovenské rapové klasiky, o ktorých možno niektorí priaznivci ani len netušia.

Mohli by sme pokračovať ďalej. Kali si prešiel vo svojej kariére obdobiami, či už vzdoru, nostalgie, melanchólie, motivácie, užívania si až po to súčasné, kde je hrdým partnerom a otcom, ktorý je vďačný za to, čo má pokračuje ďalej v prvotriednej práci. A to nehovoriac o tom, že dostal rap mimo hranice tohto žánru k množstvu ľudí, ktorí oň v minulosti nejavili nijaký záujem.

Viac rapového odkazu nájdeš na tomto odkaze.

Photo credits: Instagram/dezertkalimusic

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu