Síce bol minulý rok pre hudobníkov a vôbec všetkých umelcov kvôli pandémii nepríjemný, na domácej hudobnej scéne aj napriek tomu vyšla kopa skvelých albumov. Je už 26. marec, a tak začínajú aj každoročné vyhodnocovania rôznych hudobných cien. Medzi ne patria aj RADIO_HEAD AWARDS. Keďže sme Generácia Rapu, niet divu, ktorá kategória nás zaujímala najviac. Pil Ciho posledný album Odsúdení na úspech je rapový album roka.

Čo sú Radio_Head Awards?

„Radio_Head Awards sú hudobné ceny, ktoré vznikli ako prirodzené opozitum k oceneniam Slávik a Aurel. V Rádiu_FM sme už v roku 2008 cítili potrebu dať súťažný priestor inej hudbe, než je tá známa z komerčných rádií. Vznikli „rádio_hlavy“. Ceny sú výzvou pre hudobníkov, kapely, pre kritikov ale v neposlednom rade sú mierkou vkusu fanúšikov. Soška s hlavou v tvare rádia a podtržník v názve? Áno, pretože toto sú ceny Rádia_FM.“ 

Jednou z kategórií, o ktorých rozhodovala porota zložená z ľudí, ktorí sa hudbe venujú v rôznych sférach, je katégoria HIP HOP / RAP / R’N’B. V porote sa nachádzalo celkovo 24 ľudí. Sú medzi nimi napríklad Osťo, Dom Skywalker, Šajmo, Hugo Hypetrain, Jan Strach alebo redaktori ako Viktor Kniš a Jakub Baláž.

Odsúdení na úspech

Každý z hodnotiacich vybral 5 albumov, ktoré obodoval jedným až piatimi bodmi. V celkovom súčte vyhral práve album Odsúdení na úspech, ktorému dalo 5 bodov až 7 osôb. Pre niekoho môže byť prekvapením, že albumom od skupín Kontrafakt a DMS, neudelil nikto z porotcov 5 bodov. Naozaj. Ak sa chceš dozvedieť ako boli body rozdelené, môžeš kliknúť na tento odkaz. Uvidíš v ňom tabuľku, na ktorej sa nachádza prehľad hlasovaní porotcov.

Veľmi ma mrzí, že som sa nemohol zúčastniť na odovzdávaní @radiohlavy, no @otcns bol skvelá náhrada. Tlmočil vám všetko, čo som vám chcel povedať! Ďakujem ešte raz. Sme odsúdení na úspech.“ napísal Pil C pod jeho posledným príspevkom na Instagrame.

Pre viac článkov, v ktorých sa venujeme Pil Cimu a jeho kariére, klikni sem.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Rádio_FM (@efemko)

 

Dole pridávame aj vyhodnotenie ostatných kategórii. Ocenenie za prínos do hudby získal in memoriam Miroslav Žbirka. O držiteľovi tohoto ocenenia opäť rozhodovali zástupcovia redakcií Rádia_FM a Denníka N.

Záznam z udeľovania hudobných cien Radio Head Awards 2021 nájdeš na tomto odkaze. Ďalší víťazi budú ohlásení dnes večer, tu nájdeš live stream.

Víťazi

NAHRÁVKA ROKA 2021
ELEKTRONICKÁ HUDBA

Subtension – Stranger

NAHRÁVKA ROKA 2021
HARD & HEAVY

Cranial Void – Celestial

NAHRÁVKA ROKA 2021
HIP HOP / RAP / R’N’B

Pil C – Odsúdení na úspech

NAHRÁVKA ROKA 2021
WORLD MUSIC / FOLK

Angrusori – Live at Tou

NAHRÁVKA ROKA 2021
KLASICKÁ HUDBA

Štátna filharmónia Košice – Ján Cikker – O živote
(Zbyněk Müller – dirigent, Peter Himič – recitácia)

NAHRÁVKA ROKA 2021
JAZZOVÁ HUDBA

František Báleš Ansámbel – Hviezdoslav SONETY
Lukáš Oravec – Movin‘ Spirit

NAHRÁVKA ROKA 2021
EXPERIMENTÁLNA HUDBA

Lucia Nimcová & Sholto Dobie – DILO

ALBUM ROKA 2021

CENA NOVINÁROV

Isama Zing – Blurry AF

Keďže je Odsúdení na úspech je rapový album roka aj oficiálne, možno máme rozlúsknutú hádanku, ktorá veľa ľudí trápila. Alebo nie?

Gratulujeme!

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu