Zdroj: Instagram @konex

Pred niečo vyše rokom obletela československú rapovú scénu správa o tom, že slovenský raper Konex už viac nie je členom najproduktívnejšieho a asi aj najkvalitnejšieho domáceho labelu Milion+.

Oficiálna stránka labelu oznámila, že interpret už viac nefiguruje medzi jej členmi, ale do súkromného a profesného života mu prajú všetko najlepšie, pričom spolupráca medzi Konexom a niektorými členmi labelu bude pokračovať aj naďalej. Samotný interpret sa taktiež ku informácii vyjadril a dodal, že s chalanmi sa rozchádza v dobrom a v blízkej dobe  vyjdú ďalšie plánované spolupráce.

Zdroj: Instagram @milionplus

Nejaký čas po odchode ostalo ticho a naozaj sa zdalo, že všetko prebehlo hladko a aj napriek prvotným konšpiráciám o dôvode odchodu nič nenasvedčovalo tomu, že by mali byť vzťahy narušené. Ako ale vieme, žiadnych ďalších väčších spoluprác sme sa nedočkali a celá situácia sa začala znovu otvárať v posledných týždňoch. Fanúšikovia si totiž začali všímať gestá, ktoré smerovali členovia labelu M+ smerom ku Konexovi počas živých vystúpení. Konkrétne sa jednalo predovšetkým o track Rolls, ktorý spolu s Yzom produkoval práve Konex a Nik Tendo mu vo svojej pasáži v originálnom tracku venoval S/O. Na koncertoch to už však bol prostredný prst. Niekoľko príkladov nájdete vo videu pod týmto textom.

⇒ Merch a CDs chalanov z MILION+ nájdeš na TOMTO ODKAZE

Okrem iného taktiež v beate na koncertoch nezaznel typický producent tag, čo už mnohí fanúšikovia označovali za znehodnocovanie Konexovej práce pre český label. Ešte väčšiu diskusiu spustil príspevok na Instagrame, v ktorom si label pripomínal výročie ich spoločného projektu KML. Na kresbe bola vyškrtnutá jedna postava.

Zdroj: Instagram @milionplus

Pochopiteľne sa jedná o Konexa, čo fanúšikovia pochopili prakticky okamžite. V komentároch sa spustila diskusia, či je správne takto dehonestovať bývalého člena, ktorý sa nemalou prácou podieľal na niekoľkých úspešných projektoch či singloch. Do jednej diskusie sa stručným komentárom zapojil aj Yzomandias, ktorý napísal, že sa fanúšikovia dôvod dozvedia už čoskoro. Bolo teda jasné, že sa niečo po odchode muselo udiať a všetci sme len čakali, kto prelomí mlčanie ako prvý.

⇒ Konexov tohtoročný album SUPERNOVA nájdeš TU

Dnes to konečne urobil Konex, ktorý na svoj Instagram zavesil story, v ktorej fanúšikom dal možnosť opýtať na veci, ktoré ich zaujímajú. Dodal, že odpovie na 3 otázky. Hneď prvá otázka padla na diskutovanú tému, čo sa vlastne deje medzi interpretom a jeho bývalým labelom. Konex nechodil okolo horúcej kaše a fanúšikom poskytol vyjadrenie.

Zdroj: Instagram @konex

 

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu