Momo patrí medzi najviac diskutované rapové osobnosti tohto roka, pričom za to môže predovšetkým fakt, že v roku 2020 vydal nový sólový album Extras. Ľudia mali veľké očakávania a Momovi sa ich podarilo naplniť, čo je cenné zistenie. Extras je CD, ktoré ponúka naozaj kvalitný slovenský rap, pričom Momo si dáva záležať aj na sprievodných materiáloch ako napríklad videoklipy. Pozrime sa spoločne na to, o čo sa tento populárny interpret podelil na svojom profile na sociálnej sieti Instagram, kde ho sleduje viac ako osemdesiat tisíc ľudí. 

Momov album patrí dozaista medzi najlepšie CDs, ktoré v tomto kalendárnom roku vyšli, pričom na Extras sa objavuje niekoľko výborných trackoch, a rovnako tak zaujímaví hostia ako napríklad Ego, Samey, Radikal Chef, Dano Kapitán či Ben Cristovao. Je to pestré a ľudí to láka. Samozrejme, konečné slovo majú vždy fanúšikovia, pretože kvalita môže byť akákoľvek, ale na záver je to o tom, koľko ľudí si konkrétne tracky pustí a pošle ich ďalej. Uvedomuje si to aj Momo, ktorý je za podporu, ešte k tomu v dobe, kedy je kultúra posielaná na okraj záujmu, veľmi vďačný a cení si ju. „Ayo, 5 miliónov streamov na Spotify, ďakujem za support všetkým! Album Extras bude ešte chŕliť videoklipy, zostaňte v strehu.“

Momo ale dodal, že tak skoro to zas nebude, pretože po vypätých týždňoch či mesiacoch myslí trošku aj na oddych. Kto niečo robí na maximum a investuje do toho kúsok seba, tak vie, že regenerácia, hlavne tá duševná, je veľmi dôležitá. „Nachvíľu si odpočiniem s PlayStation,“ dodal k ďakovnému postu autor aktuálneho albumu Extras. Okamžite sa začalo diskutovať o tom, ktoré tracky u Moma by mohli dostať videoklip. K tejto problematike sa rozhodol prehovoriť aj samotný interpret, ktorý myslí na to, čo si myslí jeho základňa priaznivcov a pravidelne ju zapája do diania rôznymi otázkami a podobnými aktivitami.

„Zo zadného sedadla auta premýšľam, že by som si vedel predstaviť ešte videoklip na skladby Zlá aj dobrá správa a Extras. Čo by ste povedali vy?“ opýtal sa Momo. Reakcie ľudí na seba nenechali dlho čakať, bolo úplne jednoznačné, že priaznivci budú veľmi radi, keď ďalšie skladby z albumu Extras dostanú aj vizuál. Okrem toho, Momo sa objavil aj vo videoklipe na Egov album Egotron, konkrétne v skladbe Fajn. Niektorí poslucháči už veľmi dobre vedia, že táto pieseň mala byť pôvodne na albume Extras, ale Ego Moma nakoniec presvedčil.

Niektoré skladby z nového Momovho CD už vizuál dostali, napríklad Celý Hodd s Radikal Chefom, El Chapo o MMA bojovníkovi Vlastovi Čepovi či Supercela, kde hosťuje Dano Kapitán. Vo všetkých prípadoch išlo o kvalitu, pričom treba povedať, že každý jeden vzniknutý videoklip mal myšlienku a odlišoval sa od ostatných. Ľudovo povedané, nebolo to na jedno kopyto, čo sa niekedy stáva, keď interpret robí k jednému CD viacero videí. Toto nebol ten prípad, našťastie. A preto je na mieste si myslieť, že keď sa dočkáme ďalších videoklipov, opäť sa môžeme tešiť na niečo, o čom sa bude dlho hovoriť. A pravdepodobne v pozitívnom zmysle slova.

Foto: Momo, profil na sociálnej sieti Instagram

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu