Moja Reč je od samotných počiatkov slovenského rapu známa tým, že vo svojich skladbách nezabúda na výpovednú hodnotu. Supa aj Delik vedeli vždy trafiť klinec po hlavičke. My sme sa rozhodli pripomenúť song „Mlčanie jahniat“, v ktorom sa doslova zaryli pod kožu. 

Moja Reč ide pod povrch

Mlčanie jahniat je kultový psychologický film z dielne režiséra Alfreda Hitchcocka, ktorý vyšiel v roku 1994. Názov tejto snímky poslúžil ako inšpirácia MR v roku 2016, keď vydali album Offline a jeho súčasťou bola aj táto skladba. Alfred Hitchcock bol majstrom trileru, drámy a napätia, pričom ľudia po jeho filmoch ostávali neraz v šoku.

Supa, Delik a Jozef Engerer taktiež v istom ohľade pristúpili k tejto skladbe poriadne psychologickým spôsobom. Poďte si pripomenúť song, ktorý, keby má k sebe vytvorený videoklip, by dozaista na YouTube pokoril aj hranicu niekoľko miliónov views.

Skladba obsahuje množstvo barov, ktoré sa dajú počúvať aj niekoľkokrát za sebou, napríklad táto pasáž skutočne stojí za to: „Som od vás ďaleko, jak Pluto, nad vecou, jak UFO, hráme show a vaše hoes sú namäkko, jak sumo, 10 rokov od prvého releasu a big up vášmu sídlisku, ak ešte stále chytá našu wifinu. Prisahám na toto CD tu, ako na Bibliu. že my traja sme zmenili navždycky hru,..“

V tomto prípade si všetko sadlo dokopy. To ale v prípade tvorby Mojej Reči rozhodne nie je niečím netradičným.

Viac rapového obsahu nájdeš na tomto odkaze.

Photo credits: Instagram/MojaReč

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu