Dvaja mladí chalani, čo dávajú kázeň jak farár? Presne to sú WEIRD STREET, ktorí prinášajú novú krv SK rapu!

S hudbou začali preto, pretože ich baví a napĺňa. Čistiť hlavu si však nestačí, chalani majú vízie, ktoré sú odhodlaní naplniť bez ohľadu na vek. Ako inak, prostredníctvom rapovej muziky, ktorá im prúdi v žilách.

Spojila ich hudba

Vzťah tejto dvojice nezačal zrovna ružovo. Bola to však práve hudba, ktorá ich spojila. Matyu sa venoval beatboxu, Spikoes písal texty. Skúsili to spolu a od tej chvíle začali spolu tvoriť. Tak prirodzene, akoby sa poznali celé roky. Majú za sebou nejednu spoločnú skladbu, na Spotify si ich začína ísť čoraz viac ľudí a podľa nás sa im rozhodne oplatí venovať pozornosť. Aktuálne si totiž na svoje konto pripisujé svoje prvé štúdiové EP s názvom SÍDLISKOVÉ DETI.

„Pretože v dnešnej dobe si nikto neváži jeden druhého. Každý musí súhlasiť s druhého názorom, inak je hneď čierna ovca. Preto sa nebojte robiť to, čo vás napĺňa a čo vám ide. Aj keď budete mimo komunity, spoločenstva. Aspoň nie ste ovca. Naučte sa prostredníctvom vášho talentu viesť ľudí a im ukázať správnu cestu.“

Weird Street sú odhodlaní makať

Obrovskou motiváciou chalanov z Weird Street je ukázať ľuďom, ktorí im neverili, čoho sú vlastne schopní. Ich snom bolo vydať EP, čo si s absolútnym prehľadom splnili. Pracujú však aj naďalej na tom, aby mali za sebou i plnohodnotný album. Poslucháči od projektu SÍDLISKOVÉ DETI môžu čakať návrať ku koreňom – k poctivému boombapu, ktorý zanecháva odkaz. Toto EP je dostupné na každej platforme, takže neváhaj vypočuť!

⇒ Podporiť toto EP kúpou vieš skrz ich Instagramový profil – KLIKNI SEM

„Zo Slovenskej scény nás určite ovplyvnil Rytmus, lebo on je otcom celej hip-hopovej scény tu u nás. Taktiež to bude Separ a Dame. Lebo s textami a realitou boli vždy najviac spojení práve oni. My skrátka chceme niečo dokázať, a preto sme ochotní vynaložiť celú snahu aj všetok náš čas do niečoho, v čom vidíme potenciál. My nie sme deti ako ostatné, sme úplne iní, odlišní,“ porozprávali nám chalani o svojich vzoroch a motivácii.

EP SÍDLISKOVÉ DETI NA SPOTIFY:

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu