Čo je vo svete úplne normálne, na Slovensku zrejme nikdy nebude. Nejak takto znel komentár pod posledným príspevkom na Instagrame @depresiaerekcia. Za týmto profilom stojí Michal Krakovský, majster Slovenska v slam poetry, pouličný umelec, no po novom aj podcaster. A kopu iného, samozrejme.

Zdroj: zilinak.sk
Zdroj: zilinak.sk

Michal Krakovský žije v Talianskom Turíne, kde sa venuje žonglovaniu „pod semaformi“. Samozrejme, touto prácou sa mu darí vyčariť radosť na tvárach vodičov, ktorí stoja na červenej, no taktiež mu to platí účty. Pred niekoľkými dňami sa vrátil domov na Slovensko, kde rýchlo pochopil, že na slovenských cestách nepochodí. Za Michalom prišla hliadka mestskej polície.

Rýchlo sa objavil na lokálnych spravodajských portáloch, facebookových skupinách, no dokonca aj vo večerných krimi novinách na TV JOJ.

„Žongloval som tam, bola to nádhera, zarobil som asi 10€. Potom na mňa vybehli dvaja mestskí policajti, ako keby ma chceli uloviť, ako keby mala vzniknúť nejaká naháňačka. Vravím kľud, pohoda, vzal so si batoh a vysvetlil im čo robím. Policajti mi vysvetlili, že ich niekto zavolal kvôli tomu, že nejaký prepnutý Ukrajinec skáče pod autá. Niekoho naštartovali moje modro-žlté kuželky. Dal som im desku, ktorú som vyžongloval a zrazu som bol na Facebooku, Na Žilina.sk, dopravnom servise a dnes aj v telke,“ zakončil so smiechom Michal.

Podcasty Seriózne s clownom môžeš počúvať na odkaze vyššie. Pre viac článkov zasa klikaj sem.

Zdroj: Michal Krakovský 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu