Matej Straka o prirodzenosti v tvorbe. Nerobí veci, aby sa umelo páčili

0

Chalani z Nerieš, či už Matej Straka alebo Gabryell, majú veľmi veľa priaznivcov, pričom nie je to len vďaka ich kvalitnej a originálnej hudbe, ale aj kvôli tomu, že sú nesmierne prirodzení, keď sa objavia v nejakom rozhovore. Inak to nie je ani v aktuálnom interview, v ktorom sa objavil prvý spomínaný Matej S. Pozreli sme sa na podcast, v ktorom sa zúčastnil, pretože, tak ako naposledy v prípade ADissa, aj teraz si myslíme, že tam bolo povedaného naozaj veľa zaujímavého.

Dnes vám prinášame článok o epizóde z podcastu, ktorý sa volá Na gauči s Nasklee, kde mladá a talentovaná baba spovedá rôzne osobnosti. Matej Straka bol v tomto takmer hodinu a pol dlhom rozhovore, tak ako je to uňho tradíciou, otvorený a úprimný. Myslíme si, že nie sme jediní, kto sa domnieva, že člen skupiny Nerieš sa naozaj veľmi dobre počúva. A treba uznať, že hovoril k veci. Ak by si chcel, tak je dohľadateľný aj diel, kde je hosťom jeho parťák zo skupiny Nerieš Gabryell.

Ako to už býva v článku tohto typu zvykom, nebudeme prezrádzať celý obsah interview, aby sme neukrátili samotnýchh tvorcov, ale člen zoskupenia Nerieš povedal napríklad to, že nikdy sa v hudobnej tvorbe, či už rapovej alebo producentskej, neriadil tým, že bude publikovať iba také veci, aby sa ľuďom umelo páčili. Vyslovene hovorí, že nikdy by sa nechcel verejnosti páčiť nasilu a tvoriť účelovo. Pretože, ver či nie, tento negatívny faktor je prítomný v naozaj veľkom počte (nielen) hudobných produktov, ktoré sa ku nám dostávajú.

Prirodzenosť a originalita sa už možno v súčasnosti nenosia, tak ako kedysi, ale to našťastie nie je prípad ani Mateja Straku a ani celého Nerieš, ktoré dotvára Gabryell. Chalani v minulom kalendárnom roku vydali sólový album s názvom OK, ku ktorému mali pripravené aj koncertné turné. Šnúra koncertov naprieč Slovenskom či Českou republikou musela byť kvôli celosvetovej pandémii koronavírusu zrušená, ale ak všetko pôjde tak ako má, v tomto kalendárnom roku by sme mohli byť svedkami živých koncertov, aj chalanov z Nerieš. Ako spomíname pomerne často, v tomto bode musíme byť vyslovene trpezliví. Inak to žiaľ nepôjde.

A bude zaujímavé sledovať, či sa niečoho nového od Nerieš nedočkáme aj v kalendárnom roku 2021. Zatiaľ nie je oznámené síce níč, ale vzhľadom na to, že live akcie stále neprebiehajú a celkovo svet ide na “úsporný režim”, času na tvorbu je možno aj viac ako je tomu zvyčajne. Preto by sme neboli prekvapení, keby vyšlo od Nerieš napríklad nové EP. Nuž, bodaj by.

Foto: Matej Straka, profil Matej Straka na Instagrame

Komentovať

Please enter your comment!
Please enter your name here