Majk Spirit a Grimaso idú krstiť album Artist: Cez internet a s hosťami

0

Ako povedal Osťo v jednom zo svojich rozhovorov, žijeme v bezprecedentnej dobe. Skutočne, množstvo vecí, ktoré sa v roku 2020 dejú sa nikdy nediali. Avšak, po takmer 11 mesiacoch tohto kalendárneho roka sme si na to už aspoň sčasti zvykli. V tomto trende pokračuje aj slovenský rapper Majk Spirit, ktorý so svojím dlhoročným kamarátom a spolupracovníkom DJ Grimasom idú krstiť ich aktuálny album Artist. Ale nie tak, ako by sa čakalo či patrilo, no cez internet.

Keby to čo i len trochu ide, tak nepochybujeme o tom, že Majk Spirit a Grimaso by urobili mega krst pred tisíckami ľudí a bola by z toho šou, o ktorej by sa rozprávalo ešte množstvo týždňov. Ono, keď sa upustí od aktuálnych opatrení, čo sa ale očakáva až v priebehu nasledujúceho kalendárneho roka, niet pochýb o tom, že sa od tejto dvojice môžeme tešiť na parádne koncerty, pretože album Artist si rozhodne zaslúži turné a pozornosť. Ide o podarené CD, ktoré sa približne v polovici tohto roka zaradilo medzi to najlepšie, čoho sme v hudobnom svete v našej krajine svedkami v 2020.

Ale klasický koncert sa teraz usporiadať nedá a umelci sa musia vynájsť, inak ich kontakt s ľuďmi bude zľahka chladnúť. Samozrejme, fanúšikovskú základňu sa dá udržiavať vo varu vďaka príspevkom, videám či stories na sociálnych sieťach, ale koncert je jednoducho koncert. Majk Spirit s Grimasom sa rozhodli, že 28.novembra 2020 usporiadajú krst svojho albumu Artist. Internetový online krst, na ktorý si normálne môžete kúpiť lístky, a na ktorom budú okrem Majka Spirita a Grimasa aj ďalší hudobní hostia. Ak ste otvorení novým trendom a chcete podporiť slovenskú kultúru, tak tento koncert je určite možnosťou aj pre vás.

K celej pripravovanej udalosti sa na svojom profile na sociálnej sieti Instagram vyjadril aj samotný Majk Spirit. „Budúcu sobotu dáme party – v tvojej obývačke. Live Stream číslo 4 bude krst albumu Artist a chystáme pre vás úplne nový level, čo sa týka online koncertu. Určite si daj do kalendára, že sa vidíme 28.11.2020 ao 20:00. Napíš do komentára, na ktorý song sa najviac tešíš,“ napísal Majk svojím priaznivcom, pričom na Instagrame ho sleduje viac ako 479 tisíc sledovateľov a v tomto ukazovateli patrí na Slovensku a v Českej republike medzi úplnu špičku hudobných interpretov.
Nejedná sa o prvý Majkov online koncert, avšak ako sám píše, teraz to bude na úplne inej úrovni. A netreba zabúdať ani na to, že to je krst, a teda podujatie bude zamerané predovšetkým na aktuálny album Artist, ktorý vytvoril s Grimasom. Čo sa týka hostí, ktorí na tomto krste budú počas nasledujúcej soboty, fanúšikovia majú nejaké tipy, pričom najčastejšie sa spomínajú Otis a Cigo z H16, legendárnej rapovej slovenskej skupiny.
Nechajme sa prekvapiť, ako to nakoniec celé vypáli, ale Majkovi Spiritovi a spol. dávame palec nahor, pretože sa nachádzame vo veľmi náročnom období, ktoré kultúrnemu odvetviu ani zďaleka nepraje a i keď to nie je optimálne a každý by bol radšej na živom koncerte, tak je to ľudovo povedané, lepšie ako nič. Jedná sa o alternatívu, ktorá je s nami už niekoľko mesiacov a ešte niekoľko mesiacov asi aj bude.
Foto: Majk Spirit, profil na Instagrame

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here